سه شنبه, 22 آبان 1397 ساعت 09:09

این روغن نباتی‌ را مصرف کنید

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کلینیک امید تهران: روغن نباتی های با وزن بالای 3 کیلوگرمی توزیع شده در بازار به شرطی اینکه نشانگر رنگی تغذیه ای (سیب سلامت) الصاق شده باشد هیچگونه ممنوعیتی برای استفاده در منازل وجود ندارند و سرطان زا بودن آنها تکذیب می گردد
این روغن نباتی‌ را مصرف کنید معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی دزفول اعلام کرد:برای مصارف خانگی بهتر است از روغن های نباتی با وزن کم استفاده شود.

داود سلمانپور، در پاسخ به شایعات اخیر در فضاهای مجازی در خصوص عدم استفاده از روغن نباتی با وزن بالا اظهار داشت: روغن نباتی های با وزن بالای 3 کیلوگرمی توزیع شده در بازار به شرطی اینکه نشانگر رنگی تغذیه ای (سیب سلامت) الصاق شده باشد هیچگونه ممنوعیتی برای استفاده در منازل وجود ندارند و سرطان زا بودن آنها تکذیب می گردد.

دکتر سلمانپور افزود: مطابق استاندارد ملی ایران به شماره 4152 و ضوابط سازمان غذا و دارو بند 12 نشانه گذاری تغذیه و همچنین با توجه به اینکه روغن در اوزان بالای 3 کیلوگرم جهت مصارف خانگی نیازمند مدت زمان بیشتری برای نگهداری است و احتمال فساد روغن را افزایش می دهد بهتر است خانواده ها روغن را در حجم کمتری برای مصرف خانگی خریداری نمایند. روغن نباتی با اوزان بالا در آشپزخانه های بزرگ و رستوران ها استفاده گردد.

خواندن 49 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.