سه شنبه, 25 ارديبهشت 1397 ساعت 09:36

آغاز نخستین دوره آموزش مراقبتی و تسکینی سرطان در ایران

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کلینیک امید تهران: مریم حضرتی در سومین نشست مدیران پرستاری دانشگاههای علوم پزشکی کشور ضمن تشریح برنامه های این معاونت در هشت ماه گذشته، اظهار داشت: خوشبختانه چهار انجمن علمی مدیریت پرستاری، انجمن پرستاری سلامت جامعه و سالمندی، انجمن پرستاری کودکان و نوزادان و انجمن پرستاری بزرگسالان به تصویب اولیه رسیده و به زودی نهایی و ابلاغ می شود. با افزایش این چهار انجمن، شمار انجمن های پرستاری که تا پیش از این دو انجمن بوده به 6 انجمن خواهد رسید.

وی با بیان اینکه ما درخواست تشکیل شش انجمن را داده بودیم، افزود: اضافه شدن این چهار انجمن، کار ماندگاری است که با پیگیریهای مستمر در 8 ماه گذشته انجام شد.

معاون پرستاری وزیر بهداشت با پرداختن به مشکلات پرستاران در نقاط محروم، گفت: برای رفع مشکلات مصمم هستیم و در حال حاضر با برنامه ریزی برای ایجاد و ساخت 30 پانسیون پرستاری در مناطق محروم با همکاری وزارت بهداشت و خیران سلامت به دنبال رفع بخشی از مشکلات پرستاران در مناطق محروم هستیم.

حضرتی در ادامه با بیان اینکه طرح اینترشیپ به صورت پایلوت در اصفهان در حال انجام است، تصریح کرد: طی یکی دو ماه آینده نتیجه این طرح مشخص می شود و اگر موفقیت آمیز بود بتوانیم در سراسر کشور اجرایی کنیم.

وی همچنین به افتتاح نخستین دوره آموزشی، مراقبتی، و تسکینی سرطان اشاره کرد و گفت این دوره آموزشی یک هفته ای است و دوره های بعدی نیز اجرا خواهد شد.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به طرح هوم کر گفت: این طرح توسط کارگروه تشکیل شده به خوبی در حال پیگیری است. امیدواریم اتحادیه هوم کر نیز به زودی تصویب شود. همچنین تاسیس انجمن هوم کر نیز در دست انجام است.

حضرتی برگزاری دومین دوره پودمانی پرستاری بحران را از دیگر اقدامات این معاونت دانست و اضافه کرد: آیین نامه خدمات جامعه پرستاری تدوین شده و امیدواریم هرچه سریعتر آن را تصویب و اجرایی کنیم.

حضرتی به تشکیل کمیته اخلاق با 21 نفر از برگزیدکان اخلاق هم از نیروهای جوان و هم پیشکسوت خبرداد و اظهارداشت: یکی از سیاست های معاونت پرستاری ارتقای اخلاق حرفه ای پرستاری است و در این کمیته بیمارستانهای اخلاقی سنجش و تشویق می شوند.

خواندن 49 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.