سه شنبه, 22 اسفند 1396 ساعت 13:57

مطالعه علل بروز سرطان معده در اردبیل آغاز شد

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کلینیک امید تهران:  رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل از آغاز مطالعه علل بروز سرطان معده و راهکارهای مقابله و پیشگیری از آن در این استان خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، قدرت اخوان اکبری ظهر سه‌شنبه در حاشیه بازدید از روند انجام این مطالعات در مرکز تحقیقات سرطان اردبیل تصریح کرد: این طرح مطالعاتی با همکاری سازمان جهانی بهداشت و مرکز تحقیقات بیماری‌های گوارشی دانشگاه تهران و با همت و همکاری پزشکان مجرب استان انجام می‌شود.

وی افزود: در فاز نخست ۷۰۰ نفر از افراد سالم بالای ۳۵ سال جامعه انتخاب‌شده و تأثیر نوع خاصی از میکروبی که به عنوان عامل سرطان معده عنوان می‌شود، در این افراد بررسی می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با اشاره به آندوسکوپی داوطلبان و بررسی نتایج آزمایش‌ها اضافه کرد: در ادامه پژوهشگران اردبیلی به دنبال پیدا کردن راهکاری جهت مقابله با بروز و ظهور سرطان هستند.

اخوان اکبری با اشاره به انجام مطالعات مختلف پیرامون سرطان معده در این استان تأکید کرد: بر خلاف برخی اظهارات شیوع سرطان در این استان نگران کننده نیست.

وی متذکر شد: تحقیقات این سرطان می‌تواند در کاهش میزان ابتلا به سرطان در استان و در کشور و حتی سطح جهانی مورد استفاده قرار گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان خواستار مشارکت شهروندان در این طرح علمی شد و تأکید کرد: این طرح مطالعاتی به لحاظ ابعاد بین‌المللی اهمیت داشته و دستاوردهای آن در جامعه پزشکی قابل توجه خواهد بود.

خواندن 85 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.