سه شنبه, 23 آبان 1396 ساعت 08:58

نگهداری و داشتن ریش مانعی برای سرطان پوست

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کلینیک امید تهران: بسیاری از مردان گاهی میان تراشیدن ریش هایشان یا نگهداری آنها حیران می مانند و نمی دانند کدام را انتخاب کنند. پرسشی که در اینجا مطرح می شود این است که آیا نگهداری و داشتن ریش فوایدی هم دارد و یا تراشیدن آن مضر است؟
به گزارش بهداشت نیوز، بسیاری از مردان گاهی میان تراشیدن ریش هایشان یا نگهداری آنها حیران می مانند و نمی دانند کدام را انتخاب کنند. پرسشی که در اینجا مطرح می شود این است که آیا نگهداری و داشتن ریش فوایدی هم دارد و یا تراشیدن آن مضر است؟ و یا این که این موضوع مربوط به سلیقۀ عمومی است و هیچ ارتباطی به این مسائل ندارد.
در حقیقت، در دهه های اخیر مطالعات بسیاری در این زمینه انجام شده است تا نشان دهد که تراشیدن ریش، می تواند مرد را با بسیاری از خطرات و بیماری ها مواجه کند، در حالی که نگهداری ریش می تواند زمینۀ حفاظت او را در برابر بسیاری از بیماری های مختلف فراهم کند.
مطالعات انجام شده توسط چندین مرکز تحقیقاتی نشان داده است که ۹۵٪ اشعه ماوراء بنفش تولید شده توسط خورشید می تواند توسط ریش انسان مسدود شود و در واقع، ریش می تواند از رسیدن آنها به پوست جلوگیری کند این پژوهش همچنین نشان می دهد که اشعه های UV به عنوان علل سرطان محسوب می شوند.به همین دلیل با تراشیدن ریش ها این خاصیت آنها نیز از بین می رود. تراشیدن ریش ها در طولانی مدت می تواند مرد را در معرض ابتلا به سرطان پوست قرار دهد. همچنین تراشیدن ریش ها مرد را در معرض ورود باکتری های عفونی که می توانند از طریق دهان یا از طریق منافذ ریز موجود روی سطح پوست یا زخم های کوچک حاصل از تراشیدن صورت وارد بدن وی شوند، قرار می دهد.
ممکن است سن شما دیگر از مرحلۀ نوجوانی و بروز جوش های غرور و آکنه گذشته باشد اما گاهی به شکل غیرمترقبه با این جوش ها در صورتتان روبرو می شوید! برخی پژوهش ها حاکی از ارتباط میان تراشیدن ریش با بروز این پدیده هستند. بر اساس این مطالعات، اصلاح ریش ارتباط نزدیکی با ظهور عفونت های پوستی دارد که باعث بروز آکنه، جوش و سایر بیماری های پوستی می شود

خواندن 62 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.