سه شنبه, 23 آبان 1396 ساعت 08:53

بالاترین و کشنده ترین‌ سرطان دنیا در یک منطقه ایران است

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کلینیک امید تهران: معاون وزیر بهداشت گفت: نتایج مطالعه ما حاکی است کسانی که چای خود را دو سه دقیقه یا کمتر پس از ریختن می‌نوشند در مقایسه با کسانی که چای خود را ۶ تا ۷ دقیقه بعد می‌نوشند احتمال ابتلا به سرطان مری آنها ۱۰ برابر بیشتر است.
رضا ملک زاده از پیشرفت بسیار چشمگیر ایران در کاهش میزان بروز سرطان مری و مرگ ناشی از آن، در داغ ترین نقطه این نوع از سرطان (شمال شرق ایران) در جهان خبر داد. وی با اشاره اینکه سرطان های دستگاه گوارش و کبد، نزدیک به نیمی از سرطان ها در ایران را تشکیل می‌دهند گفت: در میان سرطان های دستگاه گوارش فوقانی، سرطان سلول سنگفرشی مری، یکی از کشنده ترین‌هاست و شمال شرق گلستان بالاترین میزان بروز این سرطان را در کل جهان دارد.
مجری مطالعه بزرگ کوهورت گلستان گفت: نتایج این مطالعه در آغاز نشان داد در میان سرطان ها، سرطان مری شایع ترین سرطان مشاهده شده است. به طوری که 25 درصد کل سرطان ها در این منطقه مربوط به سرطان مری است. میزان بروز این نوع سرطان در میان مردان زیر پوشش مطالعه، 82 نفر در صد هزار نفر و در زنان، 95 نفر در صد هزار نفر بوده است. وی سرطان معده را شایع ترین سرطان در مردان ایرانی نام برد و گفت: 22 درصد سرطان ها در ایران به سرطان معده اختصاص دارد و بیشترین میزان بروز استاندارد شده سنی سرطان معده در شمال غرب ایران (آذربایجان و اردبیل) رخ می دهد و این منطقه، نقطه داغ سرطان معده در ایران است. سرطان معده در مردان، بسیار شایع تر است؛ به طوری که سالانه ده هزار مورد جدید سرطان معده در مردان ایرانی بروز پیدا می کند که هشت هزار مورد آن به مرگ می انجامد.

خواندن 58 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.