چهارشنبه, 23 مهر 1399 ساعت 09:54

استفاده از بره موم، برای تقویت بیماران مبتلا به سرطان

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرعامل شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران بیان‌کرد: کسانی که درگیر سرطان هستند قبل آن برای پیشگیری و در حین شیمی درمانی برای تقویت بدنشان از بره موم استفاده می‌کنند و در دنیا بالغ بر۴۰ محصول مختلف از بره موم ساخته شده که متاسفانه ما در ایران از این محصول استفاده نمی‌کردیم.
به گزارش سرویس سلامت افق تهران، شهرام دادگستر، مدیرعامل شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در خصوص این فرآوردها اظهار‌کرد: عصاره بره موم یکی از فرآورده های زنبور عسل است، زنبور با هدف ضدعفونی کردن کندو این فرآورده را تولید می کند و در واقع یک آنتی بیوتیک طبیعی است که در کندو وجود دارد.

وی تصریح‌کرد: همین ویژگی برای انسان نیز قابل استفاده است ما برای نخستین بار توانسته ایم آن را به صورت قطره، عصاره ای با پایه آب بدون استفاده از حلال های شیمیایی فرموله و فرآوری کرده و مجوزهای مربوط به آن را دریافت و وارد بازار کنیم.

این مقام مسئول در خصوص موارد مصرف این ماده توضیح داد: این آنتی بیوتیک طبیعی هر جای بدن که سیستم ایمنی آن ضعیف شود، کاربرد دارد. مثلا برای مقابله با آنفلوآنزا که در زمستان و پاییز همیشه شایع است، کمک به افرادی که در معرض بیماری ها و مکان های آلوده هستند، افراد مسن، کودکان و تمام کسانی که نیاز به تقویت سیستم ایمنی بدن دارند، می توانند از این فرآورده طبیعی استفاده کنند.

دادگستر افزود: بَره‌موم ماده‌ای شبیه موم و از تولیدات زنبور عسل است، حالت آن خمیری شکل و چسبناک با بوی مطبوع که رنگ آن از سبز تا قهوه‌ای تیره متغیر است. رنگ و عطر بره موم در مناطق مختلف متفاوت بوده و خصوصیات آن بستگی به نوع گیاهان موجود در هر منطقه دارد. بره موم، در هوای سرد، ترد و شکننده و در هوای گرم، نرم و چسبناک می‌شود.

وی با اشاره به اینکه از بره موم درصنایع مختلف استفاده می کنند، گفت: تا ۴ سال اخیر زنبورداران فکرمی کردند بره موم یک ماده اضافی در کندو است و این ماده ارزشمند را از کندو بیرون و به عنوان آشغال دفع می کردند، همچنین گاهی از این ماده ارزشمند درمجسمه سازی و درضد آب کردن لایه خارجی مبلمان چوبی استفاده می‌شد، ولی در چهار سال اخیر که تحقیقات زیادی شده مشخص شد یکی از ارزشمند ترین محصولات زنبور عسل برای تقویت سیستم ایمنی بدن، و خواص آنتی اکسیدانی و ضد سرطان ها، بره موم است.

دادگستر در پایان خاطرنشان‌کرد: کسانی که درگیر سرطان هستند قبل آن برای پیشگیری و درحین شیمی درمانی برای تقویت بدنشان از این ماده استفاده می کنند و در دنیا بالغ بر۴۰ محصول مختلف از بره موم ساخته شده که متاسفانه ما در ایران از این محصول استفاده نمی‌کردیم.

خواندن 9 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.