یکشنبه, 30 شهریور 1399 ساعت 08:54

افزایش بقای عمر در بیماران مبتلا به سرطان روده با مصرف قهوه

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 محققان مؤسسه سرطان "دانا فاربر" و سایر سازمان ها در یک مطالعه جدید گزارش دادند: در یک گروه بزرگ از بیماران مبتلا به سرطان متاستاتیک روده بزرگ، مصرف چند فنجان قهوه در روز با بقای طولانی تر و کاهش خطر ابتلا به سرطان همراه است.

یافته ها بر اساس داده های یک مطالعه مشاهده ای بزرگ که در یک کارآزمایی بالینی قرار گرفته است، مطابق با مطالعات قبلی است که ارتباط بین مصرف منظم قهوه و نتایج بهبود یافته در بیماران مبتلا به سرطان روده بزرگ غیر متاستاتیک را نشان می دهد.

محققان دریافتند در 1171 بیمار تحت سرطان متاستاتیک روده بزرگ، کسانی که گزارش کرده اند روزانه دو تا سه فنجان قهوه می نوشند به طور کلی بیشتر عمر کردند و قبل از وخیم شدن بیماری شان شرایط شان بهبود یافت.

شرکت کنندگانی که مقادیر بیشتری یعنی بیش از چهار فنجان در روز قهوه می نوشیدند از مزایای آن بیشتر بهره بردند.

این یافته ها محققان را قادر ساخت ارتباطی بین نوشیدن قهوه و کاهش خطر پیشرفت سرطان و مرگ در بین شرکت کنندگان در مطالعه برقرار کنند، البته نمی توان گفت این رابطه علت و معلولی است.

به گفته محققان این تحقیق توصیه می کند افرادی که مبتلا به سرطان روده بزرگ پیشرفته یا متاستاتیک هستند، مصرف قهوه را افزایش دهد.

"کریستوفر مکینتاش" در این خصوص می گوید: ترکیب موجود در قهوه دارای آنتی اکسیدان، ضد التهاب و سایر خواصی است که علیه سرطان فعال هستند.

مطالعات اپیدمیولوژیک نشان داده است که مصرف بیشتر قهوه با بهبود بقا در بیماران مبتلا به مرحله پیشرفته سرطان روده بزرگ ارتباط دارد، اما رابطه بین مصرف قهوه و زنده ماندن در بیماران مبتلا به اشکال متاستاتیک این بیماری مشخص نشده است.

 

منبع: اسپوتنیک / ترجمه: روزنامه نوآوران

 

خواندن 15 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.