سه شنبه, 24 دی 1398 ساعت 12:38

انجام عمل خارج کردن تومور از قلب بیمار در سمنان

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کلینیک امید تهران: رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان از انجام عمل جراحی موفقیت‌آمیز خارج کردن تومور از قلب در مرکز درمانی کوثر سمنان خبر داد و گفت: حال این بیمار خوب است.
نوید دانایی ضمن بیان اینکه جوان ۳۲ ساله‌ای از سه ماه پیش دچار درد فوقانی راست شکم شده و به بیمارستان کوثر مراجعه کرده بود، ابراز داشت: با توجه به منفی بودن ارزیابی شک به وجود سنگ کیسه صفرا آزمایش‌های تخصصی انجام شد که نتیجه آن منفی بود.
وی بابیان اینکه نتیجه وجود احتمال کیست هیداتیک در آزمایش‌های سرولوژی خون نیز منفی بود، افزود: پس از مدتی بیمار دچار تنگی نفس شدید و پیش‌رونده، آسیت شکمی و تورم اندام‌های تحتانی شد که موضوع با حساسیت بیشتری از سوی پزشکان موردبررسی قرار گرفت.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان ضمن بیان اینکه با ارزیابی‌های بیشتر پزشکان متوجه توده بسیار بزرگ در ورید اجوف تحتانی و با گسترش به دهلیز و بطن راست بیمار شدند، ابراز داشت: منشأ تومور قلب از طریق ورید کبدی راست بود که می‌بایست تحت عمل جراحی قرار می‌گرفت.
دانایی در ادامه تصریح کرد: بر این اساس بیمار کاندید عمل جراحی قلب باز قرار گرفت که پس از انجام آمادگی‌های لازم بیمار در تاریخ ۲۷ آذرماه سال جاری تحت عمل جراحی قلب باز و خارج‌سازی تومور قلب و ورید اجوف تحتانی و ورید کبدی راست قرار گرفت.
وی بابیان اینکه هم‌اکنون بیمار وضعیت خوبی دارد و حال او خوب است، افزود: بیمار پس از چهار روز بستری در بخش مراقبت‌های ویژه این مرکز، با بهبودی مرخص شد.

خواندن 21 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.