چهارشنبه, 22 خرداد 1398 ساعت 06:34

اختلال میکروبیوم های روده عاملی برای گسترش سرطان

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کلینیک امید تهران: محققان به تازگی دریافتند که اختلال میکروبیوم های روده موجب گسترش سرطان می شوند.

تحقیقات جدید دانشگاه «ویرجینیا» نشان می دهد که اختلال میکروبیوم (ریزاندامگان هم زیست) روده می تواند به طور فعالانه شیوع سرطان را افزایش دهد.

براساس گزارش «نیواطلس»، محققان از طریق یکسری آزمایشات حیوانی دریافتند که چگونه اختلالات مربوط به جمعیت میکروبیوم های روده باعث گسترش متاستاز سلول های سرطانی می شود. به مهاجرت سلول های سرطانی از یک بافت به بافت دیگر متاستاز گفته می شود.

محققان برای انجام این آزمایش از هورمون گیرنده مثبت سرطان سینه موش ها استفاده کردند و دریافتند که مصرف آنتی بیوتیک ها اختلالاتی را در میکروبیوم های این حیوان ایجاد کرده است و همین امر موجب شد تا گردش سلول های سرطانی به ویژه در گره های لنفاوی و ریه ها افزایش یابد.

همچنین محققان خاطرنشان کردند که حجم آنتی بیوتیک هایی که در مدل های حیوانی این مطالعه مصرف شده؛ به طور قابل توجهی بالاتر از آن چیزی است که انسان ها می توانند دریافت کنند. لذا این تحقیق به این معنا نیست که زنان مبتلا به سرطان سینه از مصرف آنتی بیوتیک ها خودداری کنند، بلکه به این موضوع اشاره دارد که استفاده از میکروبیوم ها می تواند راهی برای سنجش بهتر بیماری و درمان آن باشند.

 

 

 

خواندن 22 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.