کانسر بعد از بیماریهای قلبی عروقی دومین عامل شایع مرگ و میر در کشورهای توسعه یافته و سومین عامل مرگ در کشورهای کمتر توسعه یافته است و به تنهایی بیش از بیماریهای سل، ایدز و مالاریا افراد را به کام مرگ می‌کشاند، بطوری‌که برمبنای پیش بینی‌های به عمل آمده، در صورت عدم مداخله جهت پیشگیری از بروز آن، تا سال ۲۰۳۰ سالیانه شاهد ۱۳ میلیون مرگ ناشی از کانسر خواهیم بود و شانس ابتلا به کانسر برای هر فرد در سال ۲۰۵۰ بین ۵۰ تا ۶۰ درصد خواهد بود.

در کشور ما نیز، سالانه بیش از ۳۰هزار  نفر از هموطنان عزیزمان در اثر کانسر جان خود را از دست می دهند. از طرفی با افزایش درصد سالمندی در جمعیت کشور، تغییر در سبک زندگی، تغییر در نوع تغذیه، پیشرفت تکنولوژی و دور شدن سبک زندگی از محیط پاک، سالم و بدون آلاینده های سرطان‌زای صنعتی  انتظار می‌رود موارد بروز کانسر در دو دهه آینده به دو برابر افزایش یابد.

بنابر پیش بینی سازمان جهانی بهداشت بروز کانسر در ایران در سال ۲۰۲۰ به ۸۵ و ۶۵۳ مورد در کل جمعیت و میزان مرگ و میر ناشی از کانسر  به ۶۲۸۹۷ مورد در سال خواهد رسید.

این مسئله مسئولان را برآن می دارد تا با برنامه ریزی صحیح  و علمی در جهت پیشگیری از بروز کانسرهای قابل پیشگیری و کنترل آن، این میزان را با گذشت زمان به سمت یک روند روبه افولی هدایت کنند.

تاسیس کلینیک رادیو تراپی- آنکولوژی امید تهران به عنوان یک مرکز پیشرفته شیمی درمانی و آنکولوژی از جمله این اقدامات می باشد.

کلنگ این مرکز در سال ۱۳۸۹ به زمین زده شد و پس از ۴سال در سال ۱۳۹۳ رسما افتتاح شد.

در حال حاضر این مرکز دارای یک فضای۱۱۰ متری شیمی درمانی با ۱۲ تخت در ۴ اتاق جداگانه، یک واحد رادیوتراپی مجهز به دستگاه شتاب دهنده خطی با انرژی بالا مجهز به Mlcجهت درمان دقیق و کم عارضه و یک واحد مشاوره (روانشناسی و تغذیه) است.

تلفن تماس :  ۶۶۵۶۳۲۱۶-۰۲۱

آدرس : تهران، بزرگراه چمران جنوب نرسیده به باقرخان، نبش شمالی خیابان سردشت، کلینیک امید تهران، پلاک ۳۶

کلینیک امید تهران روی نقشه