واحد مشاوره

با توجه به ديدگاه جسمي، رواني، اجتماعي ناظر بر فعاليتهاي کلینیک، بخش روانشناسي آن يكي از قسمتهاي بسيار فعال در حوزه ياري رساني به بيماران مبتلا به سرطان و فرهنگ سازي در حوزه سلامت است.

واحد مشاوره ای این کلینیک در دو بخش روانشناسی و تغذیه به بیماران و خانواده بیمار فعال می‌باشد.

واحد مشاوره روانشناسی

وقتي کسي خبر ابتلا به سرطان را دريافت مي‌کند در دوره اوليه عدم باور، انکار يا نااميدي قرار مي‌گيرد و به دنبال آن احساس ملال همراه با نشانه‌هاي اضطراب، خلق افسرده، بي‌اشتهايي، بي‌خوابي يا تحريک‌پذيري به وجود مي‌آيد که چند هفته طول مي‌کشد. در این حالت قدرت تمرکز و قابليت انجام فعاليت‌هاي روزانه کاهش يافته، افکار مزاحم در مورد بيماري‌ و عدم اطمينان نسبت به آينده در فرد ظاهر مي‌شود. در حالت طبيعي تطابق فرد با اين مساله اغلب پس از چند هفته شروع شده و تا ماه‌ها يا سال‌ها که بيمار اطلاعات جديدي دريافت نمايد، دلايلي براي خوش‌بيني پيدا کند، با واقعيات روبه‌رو شود و فعاليت‌هاي خود را از سر گيرد، ادامه مي‌يابد، و این مسئله شاید خلل زیادی در فرآیند درمان وی ایجاد کند و بی‌تردید بهترین راهکار برای تسریع در بی‌تردید بهترین راهکار برای تسریع در کاهش تنش‌هاي رواني وی، مشاوره روانشناسی است.

واحد مشاوره روانشناسی کلینیک امید تهران با بهره‌مندی از یک روانشناس مجرب و متعهد، به دنبال آن است تا با رفع نگرانی‌ها و اضطرابهای ناشی از نوع بیماری و ایجاد امید، بیمار را آماده فرآیند درمان و امیدوار به آینده نماید.

واحد مشاوره تغذیه

تغذیه نامناسب یکی از اصلی‌‌ترین عوامل بروز سرطان است و بی‌تردید انتخاب یک برنامه غذایی مناسب نقش بسزایی در پیشگیری از سرطان و در صورت بروز بیماری، درمان بهتر بیماران خواهد داشت.

یکی از مهم‌ترین سوالات بیماران شیوه صحیح تغذیه در حین انجام شیمی درمانی و پرتو درمانی و همچنین در دوران نقاهت بعد از آن می‌باشد. همچنین از آن جایی که چاقی، اضافه وزن و پیروی از الگوی غذایی ناسالم به عنوان یکی از عوامل مهم در بروز سرطان مطرح است.

مشاوره تغذیه می تواند با تعیین یک رژیم غذایی مناسب برای خانواده درجه اول بیمار، در کاهش خطر ابتلا به سرطان موثر باشد.

کلینیک امید تهران با ایجاد این واحد، به ارائه خدمات مشاوره تغذیه به بیماران در دوران شیمی درمانی و پرتو درمانی، ارائه مشاوره تغذیه به بیماران در دوران نقاهت بیماری، ارائه مشاوره به پزشکان در خصوص تنظیم رژیم تغذیه‌ای مناسب برای بیماران بستری و ارائه مشاوره تغذیه به خانواده بیماران در راستای کاهش خطرات ابتلا به سرطان می پردازد.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 ارتباط با دکتر حسین فودازی:

اینستاگرام: https://www.instagram.com/Dr_foudazi

تلگرام:  t.me/tehrancancer