واحد کموتراپی

در حال حاضر بیش از ۶۰ تا۷۰ درصد از درمان‌های سرطان از طریق کموتراپی (شیمی درمانی) به اجرا در می‌آید.

شيمی درمانی عبارت است از تزريق داخل وريدی همراه سرم دارويی که باعث کشتن يا توقف رشد سلول‌های سرطانی می‌شود. در این روش فردی که قرار است داروی شيمی درمانی به او تزريق شود ابتدا روی تخت می‌خوابد مرکز دارند سپس یک سوزن باریک در عروق وریدی پشت دست و یا قدام ساعد در هر بار شیمی درمانی گذاشته شده.سپس يک يا چند داروی ضد تهوع برای وی تزريق می گردد و در انتها داروی شيمی درمانی که در يک سرم ريخته شده برای او انفوزيون می شود.

در این مرکز خدمات شیمی درمانی سرپایی در محیطی آرام با ظرفیت ۱۲تخت و صندلی با بهره گیری از انواع پمپ های انفوزیون(دستگاهی که به صورت اتوماتیک تزریق را در طول مدت مشخص انجام می دهد)، سرنگ و سرم دقیق، ارائه می‌گردد.

ایجاد محیطی آرام و بی‌تنش، حضور پزشک متخصص در کنار مددجو، مراقبت‌های ویژه با حضور پرستاران زبده و دوره دیده، دقت در اجرای پروسه شیمی درمانی توسط کارشناسان مجرب و در نهایت بهره‌مندی از امکانات احیای بیمار از جمله نیازمندی‌های فرآیند شیمی درمانی است که مدیریت کلینیک امید تهران با علم به این مسئله در فضایی بالغ بر ۱۱۰ متر و بهره‌مندی از ۱۲ تخت و صندلی در ۴اتاق مجزا به وجود آورده است.

در حال حاضر واحد شیمی درمانی به صورت روزانه از ساعت ۱۶ تا ۲۱ آماده ارائه خدمات به مددجویان عزیز است.

 

-----------------------------------------------------------------------------------

 ارتباط با دکتر حسین فودازی:

اینستاگرام: https://www.instagram.com/Dr_foudazi

تلگرام:  t.me/tehrancancer