پرسش و پاسخ

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 ارتباط با دکتر حسین فودازی:

اینستاگرام: https://www.instagram.com/Dr_foudazi

تلگرام:  t.me/tehrancancer

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

با سلام و عرض ادب، من اولین بار است که به کلینیک امید مراجعه می کنم، می خواهم بدانم برای حضور چه چیزهایی را باید با خود همراه داشته باشم؟

سرطان یک بیماری پیچیده است، و هر مورد آن با دیگری متفاوت است، از این روی برای کلینیک مهم است که در این موارد اطلاعات زیادی در مورد پرونده بیمار کسب کند. در برخی موارد، از شما خواسته می شود که فرم ها و یا هرگونه سوابق مربوط به آسیب شناسی، سوابق پزشکی یا کلیشه های رادیولوژی را در اولین قرار ملاقات خود به همراه داشته باشید. در موارد دیگر از شما خواسته می شود تا آن ها را پیشاپیش به کلینیک ارسال نمایید تا از زمان جلوتر باشید. شما ممکن است در اولین مراجعه فرم هایی مانند لیست داروهای مصرفی، فرم سابقه بیماری و یا پرسشنامه در مورد بیماری خود را دریافت کرده تا به پر کردن آن مبادرت نمایید. مطمین باشید که تکمیل آن ها برای دست یابی به بهترین روند درمانی بسیار کمک کننده و حتی لازم خواهد بود.

بنابراین مطمین شوید که موارد نام برده شده (کلیشه های رادیولوژی، فرم تاریخچه سلامتی بیمار و اسناد و مدارک مربوط به جراحی ها و درمان های پیشین و …) را به همراه دارید. در صورتی که افرادی شما را همراهی می نمایند می توانید به همراه خود کتاب، مجله و یا کامپیوتر همراه داشته باشید تا در زمان انتظار و ویزیت برای گذر زمان از آن استفاده نمایند.

با توجه به تعداد بیماران مراجعه کننده به کلینیک ممکن است فرا رسیدن زمان ویزیت شما به طول انجامد که لازم است وقت خود را برای آن برنامه ریزی نمایید. در زمان پذیرش کارت شناسایی، شماره پرونده و فرم های لازم را دریافت خواهید کرد که لازم است اطلاعاتی که از شما خواسته می شود به دقت پر نمایید و آن را امضا نمایید. تمامی اطلاعات مربوط به بیماران جزو اسرار پزشکی بوده و نزد کلینیک محفوظ خواهد ماند. در صورتی که برای اولین بار مراجعه می نمایید حداقل ۲ تا ۳ ساعت زمان را مد نظر داشته باشید و برای آن برنامه ریزی نمایید.

در روز ویزیت شما دکتر فودازی (متخصص آنکولوژی و رادیوتراپی) را ملاقات خواهید نمود که سوابق پزشکی و تاریخه سلامت شما را بررسی و اقدام به معاینه فیزیکی می نمایند و پاسخ گوی سوالات شما خواهند بود و در مورد گزینه های درمان راهنمای شما خواهند بود.

اولین قرار ملاقات شما برای نیازهای خاص پزشکی شما طراحی شده است و گاهی ممکن است برنامه ریزی برای دیدن بیش از یک پزشک نیاز باشد که در این مورد هم راهنمایی های لازم صورت خواهد گرفت.
----------------------------------------------------------------------------