درباره ما

 سرطان بعد از بيماريهاي قلبي عروقي دومين عامل شايع مرگ و مير در كشورهاي توسعه يافته و سومين عامل مرگ در كشورهاي كمتر توسعه يافته است و به تنهايي بيش از بيماريهاي سل، ايدز و مالاريا افراد را به كام مرگ مي‌كشاند، بطوري‌كه برمبنای پیش بینی‌های به عمل آمده، در صورت عدم مداخله جهت پيشگيري از بروز آن، تا سال 2030 ساليانه شاهد 13 ميليون مرگ ناشي از سرطان خواهيم بود و شانس ابتلا به سرطان براي هر فرد در سال 2050 بين 50 تا 60 درصد خواهد بود.

در کشور ما نیز، سالانه بيش از 30هزار نفر از هموطنان عزيزمان در اثر سرطان جان خود را از دست مي دهند. از طرفي با افزايش درصد سالمندي در جمعيت كشور، تغییر در سبک زندگی، تغییر در نوع تغذیه، پيشرفت تكنولوژي و دور شدن سبك زندگي از محيط پاك، سالم و بدون آلاينده هاي سرطان‌زاي صنعتي  انتظار مي‌رود موارد بروز سرطان در دو دهه آينده به دو برابر افزايش يابد.

بنابر پيش بيني سازمان جهاني بهداشت بروز سرطان در ايران در سال 2020 به 85 و 653 مورد در كل جمعيت و ميزان مرگ و مير ناشي از سرطان  به 62897 مورد در سال خواهد رسيد.

این مسئله مسئولان را برآن می دارد تا با برنامه ريزي صحيح  و علمي در جهت پيشگيري از بروز سرطانهاي قابل پيشگيري و كنترل آن، اين ميزان را با گذشت زمان به سمت یک روند روبه افولي هدایت کنند.

تاسیس کلینیک رادیو تراپی- آنکولوژی امید تهران به عنوان یک مرکز پیشرفته شیمی درمانی و آنکولوژی از جمله این اقدامات می باشد.

کلنگ این مرکز در سال 1389 به زمین زده شد و پس از 4سال در سال 1393 رسما افتتاح شد.

در حال حاضر این مرکز دارای یک فضای110 متری شیمی درمانی با 12 تخت در 4 اتاق جداگانه، یک واحد رادیوتراپی مجهز به دستگاه شتاب دهنده خطی با انرژی بالا مجهز به Mlcجهت درمان دقیق و کم عارضه و یک واحد مشاوره (روانشناسی و تغذیه) است.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 ارتباط با دکتر حسین فودازی:

اینستاگرام: https://www.instagram.com/Dr_foudazi

تلگرام:  t.me/tehrancancer