اخبار روز

اخبار روز (13342)

 

چهارشنبه, 09 مهر 1399 ساعت 11:13

سرطان معده، نخستین سرطان شایع در آقایان

نوشته شده توسط


معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: شایع‌ترین سرطان در کشور، سرطان معده است که در آقایان نخستین سرطان شایع و در خانم‌ها پس از سرطان پستان در رتبه دوم قرار دارد.
دکتر افشین دلشاد با اعلام این خبر افزود: امروزه در سراسر دنیا، سرطان‌ها در حال کنترل هستند و از آنجایی که سرطان‌های دستگاه گوارش در ابتدا علائم خاصی ندارند، ممکن است زمان تشخیص بیماری به تعویق افتد که با پیشرفت هرچه بیشتر بیماری، هزینه درمان افزایش و شانس بهبود کاهش می‌یابد.
وی بیان داشت: نخستین علامت قابل توجه در سرطان معده، ناراحتی گوارشی مبهم یا درد خفیف شکم، تهوع مختصر ولی دائم یا سوزش سردل که بعد از گذشت چند هفته بهبود نمی یابد بنابراین با مشاهده علائم فوق بخصوص در افراد بالای 40 سال باید به پزشک مراجعه و در صورت صلاحدید با انجام آندوسکوپی معده پیگیری شود.
دکتر دلشاد حدود ۳۰ تا ۵۰ درصد سرطان‌های گوارشی را وابسته به نوع تغذیه افراد دانست و افزود: علاوه بر رعایت اصول تغذیه‌ای و استفاده از غذاهای سالم و پرهیز از خوردن غذاهای شور که علاوه بر فشارخون تهدیدی جدی برای ابتلا به سرطان‌های گوارشی است، نوع طبخ غذا نیز بر سلامت به ویژه جلوگیری از ابتلا به سرطان معده موثر است.
وی با بیان این که دستگاه گوارش شامل دهان، مری، روده باریک، روده بزرگ، پانکراس و لوزالمعده است، گفت: با توجه به روند رو به پیری جمعیت کشور و افزایش سن افراد در جامعه، شانس ابتلا به سرطان پانکراس و سرطان روده بزرگ افزایش می‌یابد، چرا که ابتلا به این سرطان‌ها با افزایش سن ارتباط دارد.
دکتر دلشاد عنوان کرد: استفاده بیشتر از سبزیجات در غذاها به شرط آنکه زمان پخت‌شان کم باشد و نیز استفاده از میوه‌ها، شانس ابتلا به سرطان‌های گوارشی را کاهش می‌دهد.
وی ادامه داد: استفاده زیاد از گوشت قرمز به ویژه به شکل سرخ شده و کبابی شانس ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهد. همچنین علاوه‌ بر کاهش مصرف گوشت، بهتر است هنگام طبخ دقت شود تا رنگ گوشت زیادی تیره نشود.
دکتر دلشاد خاطرنشان کرد: چاقی، عدم تحرک، مصرف مواد افیونی و دخانیات، عدم رعایت بهداشت دهان و دندان، مصرف غذاهای داغ و عادات غذایی غلط از جمله دلایل ابتلا به سرطان‌های گوارشی است.

چهارشنبه, 09 مهر 1399 ساعت 11:11

کمبود ویتامین دی زمینه‌ساز ایجاد سرطان است

نوشته شده توسط

یک متخصص بیماری‌های عفونی گفت: کمبود ویتامین دی اختلالاتی را در سیستم ایمنی بدن به وجود می آورد که زمینه‌ساز ایجاد سرطان از جمله سرطان مثانه است.
محمدجواد دهقان نیری درخصوص نقش ویتامین دی در بدن اظهار کرد: مهمترین نقش ویتامین دی حفظ سطح کلسیم خون است و به‌تبع آن استحکام استخوان‌ها و دندان‌ها و... را به دنبال دارد. مهمتر از همه این ویتامین جزو المان‌های اصلی در سیستم بدن است.
وی ادامه داد: کمبود ویتامین دی در بدن می‌تواند منجر به پوکی استخوان و ایجاد نقص در سیستم ایمنی و دفاعی بدن شود. همچنین این ویتامین اختلالاتی را در سیستم ایمنی بدن به وجود می آورد که زمینه‌ساز ایجاد سرطان از جمله سرطان مثانه است.
این متخصص بیماری‌های عفونی اضافه کرد: مهمترین منبع ویتامین دی بافت پوست و اشعه خورشید است. همچنین در خصوص منشأ خوراکی برای دریافت این ویتامین با توجه به اینکه اکثر خوراکی‌هایی که در دسترس ما هستند از نظر ویتامین ‌دی فقیرند، اما می‌توان این ویتامین را به مقدار کمی از طریق محصولات دریایی کاملاً تازه و گوشت و تخم‌مرغ دریافت کرد اما مقدار دریافت ویتامین از این طریق بسیار کم است و در حال حاضر با توجه به آلودگی هوا و اینکه اشعه سازنده ویتامین دی نمی‌تواند از این هوای آلوده عبور کند، کمبود ویتامین دی در بدن افراد تشدید شده است.
وی در خصوص مصرف بی رویه مکمل‌های ویتامین دی بیان کرد: مسلماً مصرف ویتامین دی یک سطح حداکثر و حداقلی را شامل می‌شود که مصرف بالاتر از سطح تعیین شده موجب مسمومیت می‌شود.
این متخصص بیماری‌های عفونی در خصوص مصرف ویتامین دی در دوران کرونا اظهار کرد: ایده مصرف ویتامین دی در این دوران مطرح شده اما کاملاً ثابت شده نیست و اینکه نمی تواند توصیه قطعی باشد، اما با توجه به اینکه هر کاری برای جلوگیری از اشاعه ویروس کرونا را توصیه می‌کنیم این امر نیز می‌تواند کمک‌کننده باشد.

چهارشنبه, 09 مهر 1399 ساعت 11:10

سرطان سینه چرا بروزمی کند و چه علائمی دارد؟

نوشته شده توسط

سرطان سینه سرطانی است که در سلول های سینه بروز می کند. پس از سرطان پوست، سرطان رایج ترین سرطان در بین خانم هاست. نکته دیگر اینکه احتمال بروز سرطان سینه هم در خانم ها و هم آقایان وجود دارد، اما در خانم ها رایج تر است.
خبر خوب اینکه درمان شدگان و بازماندگان از سرطان سینه روز به روز در حال افزایش هستند و مرگ و میر ناشی از این بیماری به طور مداوم در حال کاهش است.

علائم سرطان سینه
مهم ترین علائم و نشانه های سرطان سینه به شرح زیر هستند:
    ایجاد یک توده یا ضخیم شدن بخشی از سینه که با بافت اطراف متفاوت است.
    تغییر در اندازه، شکل یا ظاهر سینه
    تغییر در پوست روی سینه، به عنوان مثال بالا و پایین شدن پوست
    نوک سینه که به تازگی به داخل فرو رفته
    پوسته پوسته شدن یا خشک شدن پوست اطراف نوک پستان (آرئول) یا کل پوست پستان
    قرمزی یا لکه شده پوست روی سینه که شبیه پوست پرتقال می شود.
در صورت مشاهده هر یک از این علائم یا هر گونه تغییر دیگر در سینه های خود به پزشک مراجعه کنید، حتی اگر اخیرا ماموگرافی انجام داده باشید و همه چیز را طبیعی اعلام کرده باشند.


علت سرطان سینه چیست؟
سرطان زمانی بروز می کند که برخی سلول ها به طور غیر طبیعی شروع به رشد می کنند. این سلول ها نسبت به سلول های سالم با سرعت بیشتری تکثیر می شوند و در کنار یکدیگر تجمع پیدا کرده و یک توده را تشکیل می دهند. این سلول ها می توانند در بخش های مختلف سینه، غدد لنفاوی یا سایر بخش های بدن پخش شوند.
سرطان سینه اغلب در سلول های مجاری تولید شیر شروع می شود و به بخش های دیگر سینه می رسد. بررسی های انجام شده نشان می دهند فاکتورهای هورمونی، سبک زندگی و همچنین عوامل محیطی خطر بروز سرطان پستان را افزایش می دهند. اما اینکه چرا برخی افراد با وجود اینکه هیچ یک از این عوامل را دارا نیستند، باز هم به سرطان پستان مبتلا می شوند. شاید علت آن تعاملات پیچیده ژنتیک و محیط اطراف باشد.


عوامل تشدید کننده سرطان سینه
عوامل تشدید کننده همه عواملی هستند که خطر بروز سرطان سینه را افزایش می دهند اما مشاهده یک یا چند عامل تشدید کننده به معنای لزوم ابتلا به سرطان سینه نیست. به علاوه بسیاری از خانم ها که به سرطان سینه مبتلا شده اند هیچ یک از این فاکتورها را در خود نداشته اند.

برخی عوامل که خطر بروز سرطان سینه را در خانم ها افزایش می دهند، عبارتند از:
 زن بودن: خانم ها بیشتر از مردها در معرض خطر ابتلا به سرطان سینه هستند.
افزایش سن: با افزایش سن خطر ابتلا به سرطان سینه نیز افزایش پیدا می کند.
اگر توده سرطانی در یک سینه مشاهده شود، احتمال بروز سرطان در سینه دیگر هم افزایش پیدا می کند.
   
پرتودرمانی: اگر به هر دلیلی در سنین پایین تحت پرتو درمانی قرار گرفته باشید، احتمال بروز سرطان سینه در شما افزایش پیدا می کند.
 چاقی: چاق بودن خطر بروز سرطان را افزایش می دهد.
پریود شدن در سنین پایین: اگر دوران پریود قبل از ۱۲ سالگی شروع شود، احتمال ابتلای فرد به سرطان سینه افزایش پیدا می کند.
شروع یائسگی در سن بالا: اگر یائسگی در سن بالا شروع شود، احتمال ابتلای فرد به سرطان سینه افزایش می یابد.
بارداری در سن بالا: خانم هایی که بعد از ۳۰ سالگی اولین بارداری خود را تجربه می کنند بیش از دیگر خانم ها در معرض ابتلا به سرطان سینه هستند.
خانم هایی که هرگز باردار نمی شوند بیش از سایر خانم ها در معرض ابتلا به سرطان سینه هستند.
هورمون درمانی بعد از یائسگی: خانم هایی که تحت هورمون درمانی قرار می گیرند که در آنها هورمون های استروژن و پروژسترون برای درمان علائم یائسگی ترکیب می شوند، بیش از سایر خانم ها در معرض خطر ابتلا به سرطان سینه هستند.

سرطان سینه متاستاتیک لزوما منجر به مرگ نمی شود
شنیدن این مسئله که سرطان سینه به بخش های دیگر بدن سرایت کرده برای بسیاری از خانم ها ناراحت کننده و ترسناک بود، اما لازم است بدانید پزشکان دریافته اند متاستاز کردن سرطان سینه دیگر کشنده نیست.
سرطان سینه متاستاتیک قابل تبدیل به سرطان دیگر نیست
زمانی که وجود سرطان سینه در فرد تشخیص داده می شود، این بیماری همیشه سرطان سینه خواهد ماند، حتی اگر به بخش های دیگر بدن سرایت کند. تصور می شود اگر سرطان سینه به کبد برسد به سرطان کبد تبدیل می شود اما در واقع سلول های سرطان سینه در هر بخشی از بدن که بوده اند زیر میکروسکوپ همان سلول های سرطان سینه بوده اند.
روش های درمانی برای سرطان سینه نسبت به گذشته متنوع تر شده پس شیمی درمانی را به عنوان تنها روش درمانی برای این سرطان به ذهن نیاورید. برخی بیماران ممکن است حتی به شیمی درمانی هم نیازی نداشته باشند.

مدیر عامل سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح گفت: سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح به منظور کاهش هزینه های درمانی و حمایت از بیماران سرطانی جامعه هدف، تصویربرداریPET-CTدر مراکز طرف قرارداد را تحت پوشش بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح قرار داد.
دکتر امیر نوروزی مدیرعامل سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح با اعلام این مطلب گفت: خدمت پت اسکن از خدمات پرهزینه تشخیصی بیماران سرطانی است که سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح به عنوان اولین سازمان بیمه گر پیشرو، این خدمت را برای بیمه شدگان مبتلا به سرطان در راستای حمایت از بیماران صعب العلاج، افزایش رضایت مندی و تسهیل فرایند درمانی به بیماران مبتلا به بدخیمی و کاهش پرداخت بیمه شدگان اجرایی می نماید.
وی درخصوص تعهدات و فرانشیز این خدمت برای بیمه شدگان مبتلا به هر نوع سرطان که دارای کد بیماری فعال در سیستم هستند، اظهارداشت: در مراکز دولتی و وابسته به نیروهای مسلح، سهم سازمان به میزان ۱۰۰درصد تعرفه از محل صندوق مکمل و در مراکز خصوصی و غیردولتی، سهم سازمان به میزان ۹۵درصد تعرفه از محل صندوق مکمل تعیین شده است.
مدیرعامل ساخد با بیان اینکه ازابتدای مهرماه سال جاری این خدمت در حال ارائه به بیماران است گفت: پوشش خدمات PET-CT اسکن (تمام بدن، عضله قلب، مغز و...) برای بیمار دارای کد بیماری مبتلا به بدخیمی برای کل انواع PET اسکن، حداکثر ۲ بار در طول عمر و برای بیمار مبتلا به لنفوم برای کل انواع PET اسکن، حداکثر ۳ بار در طول عمر است.
گفتنی است PET یک تکنیک تصویربرداری پزشکی هسته ای است که تصویر ۳ بعدی از عملکرد بافتهای بدن تولید می کند. در اسکنPET از مقدار کمی داروی رادیواکتیو با ردیاب (FDG) استفاده می شود تا تفاوت بین بافت سالم و ناسالم را نشان دهد.با استفاده از این تکنولوژی سرطان را سریع و دقیق می توان تشخیص داد و در نتیجه با اطلاعات بدست آمده از این اسکن و شروع درمان متناسب، بسیاری از بیماران بهبود یافته و علاوه بر کاهش هزینه های پرداختی بیماران، هزینه های سازمان های بیمه گر نیز به دلیل تشخیص به موقع بیماری در مراحل اولیه و جلوگیری از اقدامات اضافه قطعا کاهش خواهد یافت.

چهارشنبه, 09 مهر 1399 ساعت 11:00

تایید آزمایش خون جدید برای تشخیص سرطان در امریکا

نوشته شده توسط

سازمان غذا و داروی امریکا انجام نوعی آزمایش خون را برای شناسایی ده‌ها نوع از جهش ژنتیکی انواع سرطان‌ها و همچنین نمونه ‌برداری خونی برای بررسی بیش از ۳۰۰ ژن مرتبط با بیماری سرطان را تائید کرده است.
این نهاد همچنین اجازه انجام نوعی آزمایش دیگر را که به پزشکان در تشخیص نوعی سرطان ریه و تجویز داروی «اوسیمرتینیب» (osimertinib) کمک می‌کند، صادر کرده است.
تائید استفاده از این آزمایش‌ها در حالی صورت گرفت که تحقیقات دانشمندان برای استفاده از آزمایش خون و نمونه‌ برداری خونی در راستای بهبود تشخیص نوع سرطان بیماران و تصمیم‌گیری بهتر برای درمان آنها طی سال‌های اخیر در جریان بود.
آزمایش‌های جدید به پزشکان امکان می‌دهد که با استفاده از نمونه‌برداری خونی، از نمونه ‌برداری از توده‌های سرطانی که اغلب دشواری‌های خاص خود را دارد، اجتناب کنند. پزشکان با کمک این آزمایش‌های جدید که از آنها به عنوان «نمونه برداری های مایع» (liquid biopsies) یاد شده است، می‌توانند ژن‌هایی را که از توده‌های سرطانی به داخل خون بیماران راه یافته است، شناسایی کنند.
این روش به ویژه در مواردی که توده‌های سرطانی در داخل یکی از اندام‌ها شکل گرفته است، کاربرد خواهد شد. پزشکان با کمک این نوع نمونه برداری‌ها خواهند توانست از نمونه برداری بافتی که هم اکنون صورت می گیرد خودداری کنند.
دسترسی به توده های سرطانی برای نمونه برداری بافتی در برخی موارد می تواند دشوار باشد.
به گزارش یورونیوز، دانشمندان آمریکایی همچنین تاکید می‌کنند که هدف آزمایش‌های جدید تنها تشخیص بهترین نوع درمان و دارو برای بیمار نیست بلکه آنها امیدوارند که با کمک این آزمایش‌ها شمار بیمارانی که ابتلایشان به سرطان در مراحل اولیه بیماری مشخص می‌شود افزایش یابد./ ایسنا

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، گفت: گروه های آسیب پذیر و خط مقدم بهداشت و درمان در اولویت دریافت واکسن آنفلوانزا قرار دارند.
 در اجلاس غیرحضوری رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، افزود: نوع واکسن آنفلوانزایی که انتخاب شده، بهترین نوع واکسن در دنیا بوده و تاییدیه سازمان جهانی بهداشت را نیز دارد.
وی ادامه داد: واکسنی که در دانشگاه‌ها توزیع شده اولین محموله توزیع شده بوده و محموله‌های بعدی نیز ارسال خواهد شد.
گویا تاکید کرد: دانشگاه‌های علوم پزشکی توجه کنند اولین گروه‌هایی که باید واکسن دریافت کنند، زنان باردار، پرسنل کادر بهداشت و درمان در تمام بخش‌های دولتی، غیردولتی و خصوصی با اولویت خط اول درمانی، بیماران خاص و افرادی که در مراکز بهزیستی هستند با هماهنگی سازمان بهزیستی، همکارانمان در سازمان انتقال خون و مرکز فوریت‌های پزشکی، در نوبت اول واکسیناسیون هستند.
وی افزود: همچنین، سهمیه سازمان زندان‌ها بر اساس نیاز آنها در اختیارشان قرار می‌گیرد. سهمیه نیروهای نظامی و انتظامی جدا است و با هماهنگی سازمان غذا و دارو، واکسن آنفلوانزا را خودشان تهیه می‌کنند و جزو دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور محسوب نمی‌شوند.
گویا گفت: از دانشگاه‌ها درخواست داریم در مرحله نخست، مطابق لیستی که برای آنها ارسال شده است، عمل کنند.

چهارشنبه, 09 مهر 1399 ساعت 10:58

چرا دچار سندروم روده تحریک‌پذیر می‌شویم؟

نوشته شده توسط

برخی افراد پس از خوردن غذا علائمی مانند درد، گرفتگی و اختلال حرکات روده را تجربه می‌کنند؛ عواملی مانند رژیم غذایی، استرس، کمبود خواب و تغییرات هورمونی می‌تواند علائم روده تحریک‌پذیر را تشدید کند.
به گزارش سرویس ترجمه ایمنا، دیواره روده متشکل از لایه غشای مخاطی و ماهیچه است که مقدار زیادی رگ‌های خونی و پایانه‌های عصبی در آن وجود دارد؛ این شبکه‌ها مستقیماً با مغز ارتباط دارد و زمانی که فرد استرس و اضطراب زیاد و یا کمبود خواب داشته باشد، مواد شیمیایی و انتقال‌دهنده‌های عصبی خاصی تولید می‌شود که فشرده شدن عضلات روده و متعاقباً بروز درد، گرفتگی و دیگر علائم را به همراه دارد. انقباض شدید یک قسمت روده باعث می‌شود مواد غذایی درون آن به راحتی حرکت نکند، در این صورت فرد به یبوست مبتلا می‌شود. از طرف دیگر حرکات بیش از حد روده که به دلیل عوامل عصبی رخ می‌دهد، می‌تواند باعث بروز اسهال شود. د ر ادامه شما را با سندروم روده تحریک‌پذیر، ارتباط آن با سیستم ایمنی بدن و عوامل خطرآفرین تشدید کننده این بیماری بیشتر آشنا می‌کنیم:


ارتباط بین سیستم ایمنی بدن و سندروم روده تحریک‌پذیر چیست؟
مبتلایان به سندروم روده تحریک‌پذیر معمولاً نسبت به بعضی مواد غذایی حساسیت بیشتری نشان می‌دهند. روده با لایه‌ای از سلول‌ها به نام "اپیتلیوم" (Epithelium) پوشانده شده است که تحت تاثیر سیستم ایمنی و عصبی قرار می‌گیرد. سیستم ایمنی بدن جریان مایعات به داخل روده و خارج شدن از آن را کنترل می‌کند. جریان مایعات در روده افراد مبتلا به سندروم روده تحریک‌پذیر، به دلیل حرکت سریع یا کند روده نامتعادل است. برخی محققان معتقد هستند که سندروم روده تحریک‌پذیر بر مبنای عفونت باکتریایی روده است. بیماری سلیاک یکی دیگر از بیماری‌های گوارشی است که منجر به عدم تحمل گلوتن موجود در بعضی از مواد غذایی می‌شود. زمانی که این افراد گلوتن مصرف می‌کنند، روده دچار التهاب شدید می‌شود و فعالیت سیستم ایمنی بدن آن‌ها افزایش پیدا می‌کند.

سندروم روده تحریک‌پذیر و سروتونین
سروتونین که نوعی پیام‌رسان مواد شیمیایی مرکزی در مغز و اعصاب است، نقش موثری در ابتلا به سندروم روده تحریک‌پذیر دارد. این پیام رسان برای بهبود عملکرد دستگاه گوارش بسیار مفید است، مقدار زیادی از این هورمون در دستگاه گوارش وجود دارد و تنها مقدار کمی از سروتونین در مغز وجود دارد و وظیفه خود را از طریق گیرنده‌های خاص انجام می‌دهد. هنگامی که پیام‌رسان به گیرنده متصل می‌شود، انتقال اطلاعات صورت می‌گیرد. تعداد این گیرنده‌ها در بدن افراد مبتلا به سندروم روده تحریک‌پذیر کم است. بنابراین سطح سروتونین آزاد شده افزایش پیدا می‌کند و علائمی نظیر افزایش حساسیت به درد و اختلالات حرکات روده افزایش می‌یابد.

عوامل تشدید کننده سندروم روده تحریک‌پذیر
برخی افراد پس از غذا خوردن علائمی مانند درد، گرفتگی و اختلال حرکات روده را تجربه می‌کنند. مصرف بعضی مواد غذایی مانند لبنیات، گندم، جو، الکل، قهوه، چایی، شکر، شکلات و بعضی از میوه‌ها و سبزیجات ممکن است باعث تشدید علائم سندروم روده تحریک‌پذیر شود. احتمالاً علت اصلی این اتفاق آلرژی غذایی است، اما هنوز دلیل قطعی آن مشخص نیست. استرس، اضطراب و کمبود خواب نیز ممکن است باعث وخیم‌تر شدن علائم این سندروم شود. حتی گاهی اوقات استرس و اضطراب دلیل به وجود آمدن این نوع سندروم محسوب می‌شود. همچنین ممکن است زنان در دوران قاعدگی خود به دلیل تغییرات هورمونی، علائم شدید سندروم روده تحریک‌پذیر را تجربه کنند.

چهارشنبه, 09 مهر 1399 ساعت 10:57

بهبودیافتگان کرونا چه بخورند؟

نوشته شده توسط

پزشکان بر این باورند که در شرایط فعلی و با افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹، مراقبت‌های پس از بهبودی از این بیماری بسیار مهم است و نمی‌توان اهمیت انتخاب رژیم غذاییِ مناسب پس از بهبودی از هر عفونتی را نادیده گرفت. مصرف مکمل‌هایی چون روی (زینک)، منیزیم و انواع ویتامین‌ها از زمان شیوع بیماری کووید-۱۹ رو به افزایش است. بسیاری از افراد به منظور تقویت سیستم ایمنی برای مقابله با این بیماری از قرص‌های حاوی این مواد مغذی مصرف می‌کنند.
همچنین بیماران مبتلا به کووید-۱۹ برای بهبودی سریع‌تر نیز از مکمل‌های حاوی این مواد مغذی استفاده می‌کنند.
به گفته پزشکان با افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ مراقب‌تهای پس از بهبودی از اهمیت بسزایی برخوردار است و نمیتوان نقش رژیم غذایی پس از بهبودی از هر عفونتی را نادیده گرفت.
در حالیکه مصرف قرص های مکمل گزینه ساده‌تری برای تقویت بدن است اما جایگزینی آنها با گزینه های غذایی ساده و سالم در طولانی‌مدت سالم‌تر و در عین حال بدون عوارض احتمالی خواهد بود.
در چنین شرایطی پزشکان تاکید دارند که با انتخاب گزینه‌های ساده غذایی و طبیعی می‌توان مواد مغذی اساسی را در رژیم غذایی روزانه گنجاند.

اما چه مواد غذایی را باید به رژیم غذایی اضافه کرد تا بتوان از عفونت‌ها در امان ماند؟
پزشکان مصرف خوراکی‌های سرشار از ویتامین‌های A، D، E و مواد معدنی همچون روی و منیزیم را به منظور بهبود سریعتر بیماری و تقویت سیستم ایمنی توصیه می‌کنند.
همچنین از جمله مواد غذایی که حاوی مواد مغذی مفید برای بدن است و سیستم ایمنی را تقویت می‌کند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
- مرکبات، توت فرنگی، فلفل دلمه ای، گل کلم، کلم بروکلی، گوجه فرنگی، سیب زمینی شیرین و مارچوبه از جمله خوراکی‌های حاوی ویتامین C است.
- همچنین هویج، کدو تنبل، پرتقال، سیب زمینی شیرین، انبه، گرمک، سبزیجات دارای برگ تیره و برخی انواع ماهی مانند سالمون از جمله خوراکی‌های حاوی ویتامین A به حساب می آیند.
- در مواد غذایی حاوی آنتی اکسیدان ها همچون خشکبار و دانه های روغنی از قبیل تخمه آفتابگردان ویتامین E موجود است.
- لوبیا، غلات ، دانه ها، مغزها، محصولات لبنی، تخم مرغ و شکلات تلخ نیز از جمله مواد غذایی حاوی روی (زینک) هستند.
- کلم بروکلی، آووکادو، موز، انجیر خشک، کیوی، طالبی و گریپ فروت حاوی میزان قابل توجهی از منیزیم است.
منبع: ایسنا

چهارشنبه, 09 مهر 1399 ساعت 10:56

بهترین دمنوش‌ها برای تقویت سیستم تنفسی

نوشته شده توسط

یکی از علائم مهم کرونا مشکلات تنفسی است که با خوردن برخی دمنوش‌ها می‌توانیم سیستم تنفسی خود را تقویت کنیم.
ابتلا به کووید-۱۹ می‌تواند با مشکلات تنفسی مختلفی برای بیماران مبتلا همراه باشد. حتی اگر به کووید-۱۹ مبتلا شده و آن را پشت سر گذاشته باشید، باز هم ممکن است در ساعاتی از روز دچار سرفه‌های ناگهانی، تنگی نفس یا خس‌خس سینه شوید.
از این‌رو توصیه می‌کنیم که بهترین دمنوش‌ها برای تقویت سیستم تنفسی را بشناسید تا بتوانید هم در صورت ابتلا به حساسیت پاییزی و هم در صورت ابتلا به کووید-۱۹ از آن‌ها استفاده کنید.

دمنوش زنجبیل
زنجبیل برای کاهش التهاب در بدن، تنظیم قند خون و برطرف کردن حالت تهوع موثر است. مصرف روزانه دمنوش زنجبیل می‌تواند به کاهش شدید التهاب در سیستم تنفسی کمک و علایم تنگی نفس، سرفه و احساس سوزش یا خس‌خس سینه و گلو را برطرف کند.

روش تهیه دمنوش زنجبیل
می‌توانید یک تکه زنجبیل تازه را همراه با حدود یک بند انگشت چوب دارچین داخل آب جوش بریزید و ۲۰ دقیقه اجازه دهید تا این دمنوش روی حرارت غیرمستقیم دم بکشد. سپس آن را با مقداری عسل و لیموترش تازه میل کنید.

چای سبز
چای سبز سرشار از انواع آنتی‌اکسیدان‌هاست و مصرف منظم آن می‌تواند علاوه بر کاهش احتمال ابتلا به دیابت نوع ۲ و بیماری‌های قلبی، باعث بهبود شرایط تنفسی در بیماران مبتلا به مشکلات تنفسی شود.

روش تهیه دمنوش چای سبز
می‌توانید چای سبز را مانند چای سیاه دم کنید و روزانه یک تا دو فنجان از آن را همراه با مقداری عسل بنوشید.

دمنوش شیرین‌بیان
از زمان‌های قدیم ریشه شیرین‌بیان برای درمان بیماری‌های مختلفی ازجمله آسم و آلرژی مورد استفاده قرار می‌گرفته است. شما هم می‌توانید این روز‌ها از دمنوش شیرین‌بیان برای بهبود سیستم تنفسی در شرایط شیوع کرونا کمک بگیرید.

روش تهیه دمنوش شیرین بیان
مصرف روزانه بیش از یک فنجان دمنوش شیرین‌بیان می‌تواند عوارضی برای بدن در پی داشته باشد. برای تهیه دمنوش شیرین‌بیان بهتر است که مقداری از ریشه شیرین‌بیان را داخل ۲۴۰ میلی‌لیتر آب جوش بریزید و ۱۰ تا ۲۰ دقیقه اجازه دهید تا دمنوش شما آماده مصرف شود.

منبع: بهداشت نیوز

صفحه1 از953