چهارشنبه, 22 اسفند 1397 ساعت 07:47

درمان موفق تومورهای سرطانی در ایران

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کلینیک امید تهران: دقیق‌ترین فناوری رادیوتراپی روز دنیا برای درمان موفق تومورهای مختلف سرطانی، در یکی از بیمارستان های تهران مورد بهره برداری قرار گرفت.
میراحمد موسوی زاده متخصص رادیوتراپی و انکولوژی، گفت: اکنون نسل هفتم فناوری دیجیتال در شتاب دهنده‌های پزشکی با قابلیت تصویربرداری از توده سرطانی و بافت‌های پیرامون آن همزمان با پرتو درمانی هدفمند و تعدیل شده در کشور برقرار شده است.
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی افزود: پیشرفت‌های علمی و فناوری‌های نوین، روش درمانی "آرک تراپی با حجم تعدیل شده یا در اصطلاح VMAT" را ابداع و معرفی کرده است.
رئیس بخش رادیو انکولوژی بیمارستان عرفان نیایش، گفت: بهره گیری از یک یا چند کمان پرتوی درمانی با هدایت تصاویر سی تی اسکن به درمانگر و طراح درمان این امکان را می‌دهد تا وسیع‌ترین طیف از پرتوی درمانی مورد نیاز برای حذف سلول‌های تومورال حول محور ۳۶۰ درجه، طی کوتاه‌ترین زمان ممکن با ناچیزترین آسیب به بافت‌های سالم اطراف، به ناحیه سرطانی تابانده تا بدین ترتیب موفقیت درمانی به حداکثر
ممکن برسد.
موسوی زاده افزود: با بهره گیری از جدیدترین دستگاه‌های شتاب دهنده پزشکی روز دنیا، علاوه بر تکنیک‌های درمانی پیشرفته (۳DCTR، IMRT و IGRT) اکنون همگام با پیشرفته‌ترین کشورهای جهان، از روش (VMAT) به عنوان آخرین متد درمانی سرطان‌های سینه، پروستات، دستگاه گوارش و به ویژه تومورهای سر و گردن، با موفقیت بسیار بالا در این مرکز درمانی استفاده می‌شود.
این متخصص رادیوتراپی و انکولوژی، گفت: ایران پس از ترکیه و امارات، سومین کشور دارای این فناوری بالا در منطقه خاورمیانه است که موجب می‌شود بیماران سرطانی از این پس برای درمان به خارج از کشور سفر نکرده و هزینه‌های کمرشکن را نیز پرداخت نکنند.
وی با اشاره به اینکه روش فوق پیشرفته درمانی امکان کنترل آنلاین نواحی تومورال و بافت‌های سالم و حیاتی مجاور آن را در هر لحظه از درمان به وجود آورده، افزود: همچنین دقت و موفقیت درمان را هنگام تابش متمرکز پرتو، به طرز چشمگیری افزایش داده است.
موسوی زاده با ابراز خرسندی از اینکه اکنون راه اندازی و تجهیز این بخش درمانی برای درمان هموطنان با موفقیت انجام شده و در حال پذیرش بیمار است، گفت: اوج موفقیت درمان سرطان با تکنیک نوین رادیوتراپی پیشرفته، محقق شده و امید به نجات بیماران در کشور به حداکثر خود رسیده است.
پرتودرمانی یا در اصطلاح رادیوتراپی، نوعی درمان اختصاصی و متداول سرطان است که طی آن از نوعی پرتو پرانرژی با دز بالا برای از بین بردن سلول‌های سرطانی و جلوگیری از گسترش آن استفاده می‌شود.

خواندن 33 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.