شنبه, 27 بهمن 1397 ساعت 12:13

نمک خطر بروز سرطان معده را 68درصد بيشتر مي کند

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کلینیک امید تهران: مديرکل دفتر بهبود تغذيه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي گفت: خطر بروز سرطان معده با مصرف زياد نمک 68 درصد افزايش مي يابد و حتي مصرف نمک در حد متوسط نيز اين خطر را 41درصد افزايش مي دهد.
زهرا عبداللهي گفت: مطالعات نشان داده افرادي که غذاهاي پرنمک مثال ترشي ها، ماهي نمک سود شده و گوشتهاي فرآوري شده مصرف مي کنند به ترتيب خطر ابتلا به سرطان معده 27 درصد و 24 درصد بيشتر از افرادي است که اين نوع غذاها را مصرف نمي کنند.
وي اظهار داشت: مصرف زياد نمک به عنوان يکي از ريسک فاکتورهاي (عوامل خطر) اصلي فشار خون بالا و بيماري هاي قلبي عروقي شناخته شده است و پيامدهاي ديگر آن از جمله سرطان معده امروزه مورد توجه خاص مجامع علمي قرار دارد.
عبداللهي ادامه داد :بر اساس آخرين آمارهاي موجود سالانه 870 هزار مورد جديد سرطان معده گزارش مي شود که در حدود 10درصد موارد جديد سرطان ها را شامل مي شود.
وي ادامه داد: با وجود پيشرفت هاي پزشکي ميزان کشندگي سرطان معده همچنان بالاست. بيش از 628 هزار مورد و معادل 12درصد کل مرگ و ميرها در کشورهاي توسعه يافته و درحال توسعه جهان را شامل مي شود.
عبداللهي، عفونت هليکوباکتر پيلوري، عادات غذايي، مصرف ماهي هاي نمک سود شده، مصرف غذاهاي پرنمک آجيل هاي شور، تنقلات شور (چيپس و انواع فرآورده هاي غلات حجيم شده)، شوري و ترشي ها، غذاهاي نمک سود، چاقي، مصرف الکل، سيگار و وجود نيترات در مواد غذايي مصرفي و سابقه فاميلي را از علل بروز سرطان معده بيان کرد.
مديرکل دفتر بهبود تغذيه جامعه وزارت بهداشت اضافه کرد: کاهش مصرف نمک در جامعه به عنوان يک راهکار اصلي با هزينه اثربخشي بالا براي پيشگيري از اپيدمي بيماري هاي قلبي عروقي در کشورهاي صنعتي و در حال توسعه شناخته شده است.
وي با بيان اينکه سرطان معده سومين سرطان شايع در کشور به شمار مي رود، گفت: مصرف نمک 10 تا 15 گرم در روز يعني 2 تا 3 برابر مقدار توصيه شده توسط سازمان جهاني بهداشت در کشور است و سرطان معده فقط يکي از زيانهاي مصرف زياد نمک است.
عبداللهي افزود: پوکي استخوان، فشار خون بالا و به دنبال آن نارسايي هاي کليوي و بيماري هاي قلبي عروقي از ديگر مشکلاتي است که مصرف زياد نمک در بروز آنها يک عامل خطر مهم به شمار مي رود.
وي تاکيد کرد: با کاهش نمک مصرفي در حين طبخ غذا، حذف نمکدان سر سفره و ميز غذا، منع مصرف تنقلات شور و پرنمک مي توان احتمال ابتلا به سرطان معده را کاهش داد.

خواندن 10 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.