شنبه, 29 دی 1397 ساعت 09:22

555 بیمار سرطانی در بیمارستان امید ارومیه پذیرش شدند

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کلینیک امید تهران: مدیر درمانگاه و مسوول بخش انکولوژی بیمارستان امید ارومیه گفت: در سال جاری 555 بیمار سرطانی در بخش انکولوژی این بیمارستان پذیرش شده اند.
راحله شوری در آیین گرامیداشت نخستین سالگرد راه اندازی بخش انکولوژی شمال غرب کشور در بیمارستان امید ارومیه افزود: انکولوژی به شناخت و تشخیص انواع سرطان ها می پردازد و بعد از تشخیص درمان های لازم را که شامل دستور به عمل جراحی، شیمی درمانی، رادیو درمانی، نمونه برداری و هرگونه اقدام پزشکی است، انجام می دهد.
وی اظهار داشت: پیگیری وضعیت بیمار سرطانی بعد از مداوا نیز در این بخش جای دارد و آنکولوژی می تواند در بیماری ها به افراد کمک کند تا درمانی ساده تر و تخصصی تر داشته باشند.
وی بیان کرد: در یک سال گذشته با پذیرش 555 بیمار مبتلا به سرطان که برای شیمی درمانی‌های طولانی مدت 45 و 46 ساعته و شیمی درمانی‌های حمایتی پس از شیمی درمانی‌های سرپایی مراجعه کرده بودند، به شاخص اشغال 2 هزار و 500 تخت روز دست یافتیم در حالی که ضریب اشغال تخت در این بخش در یک سال نخست فعالیت به 45 درصد رسیده بود.
وی ادامه داد: یکی از مهمتربن شاخص‌های کیفی بخش انکولوژی بیمارستان امید ارومیه وجود پزشکان نمونه این بخش است که قدردان آنان هستیم.
به گزارش ایرنا، بخش انکولوژی بیماستان امید ارومیه با 17 تخت شیمی درمانی، 2 تخت ایزوله و یک تخت اختصاصی به همراه اتاق درمان اختصاصی برای شیمی درمانی‌های تخصصی از جمله شیمی درمانی داخل شکم، داخل ریه و داخل مثانه در کنار اتاق هود شیمی درمانی و امکانات سونوگرافی و اکو پرتابل، کادر پرستاری مجرب و امکان نمونه برداری از مغز استخوان مجهزترین بخش انکولوژی شمال غرب کشور به شمار می‌رود.
موسسه خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان آذربایجان غربی (انجمن پژوهشی درمانی امید) از سال 1369 آغاز به فعالیت کرده و سازمانی است مردم نهاد که با توجه به شیوع گسترده بیماری سرطان، محرومیت اقتصادی، فرهنگی و کمبود امکانات پزشکی در منطقه برای حل مشکلات درمانی، مادی و معنوی ناشی از این معضل مهم تشکیل و هم اکنون در بیست و هشتمین سال فعالیت خود با بهره مندی از کمک های مردمی، موفق به ارائه خدمات شایسته ای در حوزه های درمان، مددکاری و پیشگیری از سرطان شده است.
مرکز پژوهشی و درمانی امید، یکی از دستاوردهای اعضا و حامیان این انجمن می باشد که اولین فاز آن از سال 1375 تاکنون، موفق به ارائه خدمات به تعداد کثیری از بیماران استان، استان های همجوار و مراجعه کنندگان از کشورهای همسایه همچون عـراق، ترکیه، ارمنستان و آذربایجان شده است و همچنین به یکی از قطب های درمان در منطقه شمال غرب کشور تبدیل شده است.
از جمله اقدامات و فعالیت های انجمن خیریه امید می توان به کسب عنوان سازمان مردم نهاد خیریه برتر و برگزیده کشور در حوزه سرطان و دریافت تندیس و لوح افتخار از کنگره ملی برنامه جامع کنترل سرطان و سازمان جهانی یونسکو، دریافت گواهی استاندارد سیستم بین المللی مدیریت کیفیت ISO9001:2008 از موسسه D.A.S و سازمان اعتباردهی UKAS انگلستان اشاره کرد.

خواندن 26 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.