شنبه, 29 دی 1397 ساعت 09:21

راه اندازی پویش ملی مبارزه با سرطان

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: پویش ملی مبارزه با سرطان با هدف افزایش آگاهی و جلب مشارکت مردم در خصوص قابل پیشگیری بودن سرطان و شیوه‌های آن با شعار «سرطان قابل پیشگیری و درمان است، با خود مراقبتی و امید» راه اندازی می‌شود.
علیرضا رئیسی اهداف اصلی این پویش را شامل افزایش آگاهی و جلب مشارکت مردم در خصوص قابل پیشگیری بودن سرطان و شیوه‌های آن (با تاکید برمشکلات منطقه ای)، اصلاح باور‌های نادرست مردم در خصوص سرطان از جمله درمان ناپذیر بودن آن، جلب مشارکت سیاستگذاران و مجریان سلامت (درون و برون بخشی) در کنترل عوامل خطر سرطان با تاکید بر مشکلات منطقه‌ای دانست.
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: گروه‌های هدف این پویش، مردم به ویژه نوجوانان و جوانان، بیماران و خانواده ها، سیاستگذاران و مجریان خارج حوزه سلامت و سیاستگذاران و مجریان حوزه سلامت هستند.
وی افزود: ذینفعان و شرکای برنامه پویش، وزارت بهداشت، دانشگاه‌های علوم پزشکی، سازمان صدا و سیما، وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت ورزش و جوانان، شهرداری ها، سازمان نظام پزشکی، انجمن‌های علمی، سازمان‌های مردم نهاد و خیریه، افراد حقیقی همچون هنرمندان، ورزشکاران خواهند بود.
رئیسی بیان داشت: مراحل اجرای پویش طراحی برنامه (با تاکید بر مداخلات مبتنی بر اولویت‌های منطقه ای)، جلب مشارکت ذینفعان، تهیه محتوا‌های آموزشی و تبلیغاتی، اجرای برنامه، برگزاری هفته مبارزه با سرطان اول تا هفتم بهمن ۹۷، پایش و ارزشیابی این برنامه هستند.
معاون بهداشت وزارت بهداشت رونمایی از "برنامه ملی مدیریت سرطان"، آماده سازی و انتشار گزارش‌های سالیانه ثبت سرطان، اجرای فاز یک برنامه‌های فرد محور کنترل عوامل خطر بیماری‌های غیرواگیر (از جمله سرطان) در سطح شبکه بهداشتی درمانی به منظور پیشگیری از سرطان، اجرای فاز یک برنامه‌های تشخیص زودهنگام سرطان‌ها در سطح شبکه بهداشتی درمانی و افتتاح مراکز تشخیص زودهنگام سرطان در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی را از اهم برنامه‌های این پویش دانست.

خواندن 18 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.