شنبه, 17 آذر 1397 ساعت 13:27

معرفی کتاب: داستـان نانـوتـروا

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کلینیک امید تهران: «داستان نانوتروا» نام کتابی است که روایت واقعی از موفقیت محقق جوان ایرانی را به تصویر می کشد، جوانی که نانودارویی برای درمان بیماری سرطان می سازد.

در بخشی از این کتاب آمده است:
در آن جلسه، دکتر دیناروند از من پرسید که آیا واقعاً می توانم این کار را در مقیاس صنعتی نیز تولید کنم. من بلافاصله پاسخ دادم: «با کمی کار اضافی، بله!» نیروی جوانی و اعتماد به نفس آن دوران باعث شده بود چنین ادعایی کنم. انسان در یک مقطع از زندگی به این نتیجه می رسد که باید کاری انجام دهد. به خودم اعتماد داشتم و می دانستم چیزهای زیادی یاد گرفته ام و می توانم آن ها را عملی کنم. البته حالا که به عقب نگاه می کنم، برای خودم هم جالب است که چطور توانستم این کار را انجام دهم.»
«داستان نانوتروا» داستان فراز و نشیب های دستیابی به فناوری دارویی است که دیگر با شل و سفت شدن تحریم ها، کمیاب نمی شود و قیمتش ذهن و روان بیمار را آزار نمی دهد. حال شاید اسب تروا افسانه ای یونانی باشد، اما بی شک، تروای داستان ما مرزهای تخیل را درنوردیده است تا دارو در پوششی تروجان گونه، وارد قلعه توده های بدخیم شده و آنها را از درون فروپاشد.
داستان نانوتراوا کتابی است 120 صفحه ای که در پاییز 1397 توسط انتشارات الگونگار پیشرفت به چاپ رسیده است، کتابی که روایت واقعی از فعل خواستنی است که با سختی اما به خوبی صرف شده تا ردپایی در مسیر توسعه فناوری نانو به جای بماند و آیندگان گواهی و نشانی، مکتوب از حرکت جوانان این مرز و بوم در میان خارهای تحریم و عناد در دست داشته باشند.

خواندن 26 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.