دوشنبه, 28 آبان 1397 ساعت 12:29

ارزانترین راهکار برای خداحافظی با سرطان سینه

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کلینیک امید تهران: سرطان سینه دربانوان به دلایل‌ مختلف اتفاق می‌افتد که یکی از آن‌ها برهم خوردن ساعت خواب شبانه و شب بیداری در بازه زمانی طولانی است.
به گزارش بهداشت نیوز: بررسی‌های جدید دانشمندان نشان داده است بانوانی که صبح‌ زود از خواب بیدار می‌شوند و عادت به شب بیداری نداشته و در ساعتی مشخصی به خواب می‌روند، ۴۸ درصد کمتر از دیگران به سرطان سینه مبتلا می‌شوند.

نتیجه بررسی اثرگذاری بیدارماندن درشب و ابتلای افراد به سرطان سینه حاصل پژوهش دانشمندان دانشگاه بریستول انگلستان است.

پژوهش‌ها نشان داده است زنانی که زمانی بیشتر از شب را به خواب اختصاص می‌دهند کمتر به سرطان به ویژه سرطان سینه دچار می‌شوند، به گفته دانشمندان اختلال درساعت بیولوژیک بدن در اثربیدارماندن تا پاسی از شب سبب افزایش خطر ابتلا به سرطان سینه دربانوان می‌شود.

کارشناسان برای دست یابی به این نتیجه شیوه زندگی، ساعت خواب وبیداری و نرخ ابتلا به سرطان دربیش از ۴۰۰ هزار زن درکشور انگلستان را بررسی کرده‌اند.

همچنین افزایش خطر ابتلا به سرطان سینه با خواب بیش از هشت ساعت درطول شبانه روز به ازای هریک ساعت ۲۰ درصد شود. مناسب‌ترین میزان خواب برای به دست آوردن سلامت و جلوگیری از ابتلا به انواع بیماری‌ها به ویژه سرطان، خواب به میزان هفت الی هشت ساعت درشب و بیدارشدن دروقت سحر است.

بررسی‌های دانشمندان همچنین نشان می‌دهند زنانی که صبح‌ها زود ازخواب بیدار می‌شوند به طور میانگین طول عمری بیشتر دارند و درطول روز عملکرد ذهنی بهتری دریادگیری مسائل و مقابله با چالش‌ها و موارد استرس زا از خود نشان می‌دهند.

برهم خوردن تنظیم ساعت بیولوژیک بدن سبب اختلال در عملکرد سلول‌های بدن وافزایش خطر ابتلا به انواع بیماری‌ها به ویژه سرطان می‌شود.

کارشناسان به بانوان توصیه می‌کنند برای پیشگیری از ابتلا به سرطان سینه، درکنارمصرف مواد خوراکی سالم، انجام ورزش روزانه، دوری ازاسترس، حفظ تناسب اندام و خودداری از مصرف مواد دخانی، اهمیتی ویژه‌ به میزان و ساعت خواب شبانه خود دهند.

درطول خواب، دراتاقی کاملا تاریک استراحت کنید و درصورت نیاز از پرده‌های ضخیم یا چشم بند مخصوص خواب استفاده کنید.

خواب زودهنگام و به موقع درشب باعث می‌شود افراد به طور کامل استراحت کرده و صبح‌ به استفاده از ساعت زنگ دار برای بیدارشدن نیازی نداشته باشند.

کارشناسان انجام معاینه‌های دوره‌ای به وسیله پزشک متخصص و نیز معاینه سینه‌ها به وسیله خود فرد به ویژه پس از اتمام دوره قاعدگی ماهانه، انجام آزمایش‌های تشخیصی دوره‌ای، چون ماموگرافی و سونوگرافی، تحت نظر پزشکان بودن درصورتی که یک یا چند عضو درجه یک خانواده به این بیماری مبتلا بوده اند، همگی می‌تواند باعث جلوگیری از ابتلا به این بیماری یا تشخیص و درمان آن درمراحل اولیه شود.

دردنیای امروزی بسیاری از زنان به دلیل شاغل بودن، نگهداری از خانواده و فرزندان، رسیدگی به امور خانه را شب‌ها انجام می‌دهند که این امر باعث کاهش میزان زمان استراحت و افزایش خطر ابتلا به سرطان درآن‌ها می‌شود.

برنامه ریزی برای انجام کار‌ها و مشارکت برای رسیدگی به کار‌های خانه با همکاری دیگر اعضا می‌تواند مانع از ابتلای بانوان به انواع بیماری‌ها شود.

خواندن 39 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.