چهارشنبه, 16 آبان 1397 ساعت 11:18

بیمارستان تخصصی سرطان در شهرری از محل وقف جمعی احداث می‌شود

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کلینیک امید تهران: رئیس اداره اوقاف شهرستان ری گفت: هزینه ساخت و تجهیز بیمارستان تخصصی سرطان «روحانی‌نژاد» در ضلع شرقی حرم حضرت عبدالعظیم(ع) از طریق مشارکت‌های مردمی تأمین می‌شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی صادقی امروز در نشست خبری به مناسبت هفته وقف با بیان اینکه ارائه آمار واقعی در زمینه وقف بهتر از تبریک این دهه به‌واسطه نصب بنر در سطح شهر است اظهار داشت: براساس آمار به ‌دست‌آمده تا امروز بیش از 2 میلیارد تومان اجرای نیت در اداره اوقاف شهرستان ری انجام ‌شده است.

وی بیان کرد: مبلغ 500 میلیون تومان از موقوفات به 1000 نفر از ایتام شهرستان ری پرداخت ‌شده است و بیش از 300 میلیون تومان برای برگزاری مراسم عزاداری سیدالشهدا در نظر گرفته شد همچنین از موقوفات در زمینه‌های تأمین دارو و درمان، کمک‌ هزینه تحصیلی و تأمین سوخت زمستانی نیز بهره گرفته شد.

رئیس اداره اوقاف شهرستان ری با اشاره به وجود 485 موقوفه در شهرستان ری افزود: 10 هزار و 348 رقبه نیز در سامانه جامع اداره اوقاف ثبت‌ شده است و همچنین 31 بقعه در شهرستان ری وجود دارد که 15 بقعه در شهرستان ری و 16 بقعه در حسن‌آباد فشافویه است.

صادقی با اشاره به احداث بیمارستان تخصصی سرطان در شهرستان ری تصریح کرد: بیمارستان روحانی‌نژاد در ضلع شرقی حرم حضرت عبدالعظیم(ع) در سال‌های گذشته کلنگ‌زنی شده است که براساس برنامه‌های جدید اداره اوقاف و متناسب با وقف جدید از طریق مشارکت‌های مردمی هزینه ساخت و تجهیز آن فراهم می‌شود.

وی با اشاره به شعار سازمان اوقاف که «همه واقف باشیم» ادامه داد: بیمارستان تخصصی سرطان در شهرستان ری در حال حاضر نیازمند بودجه برای ساخت است و وافقان می‌توانند با مراجعه به سایت امینانه یا اداره اوقاف شهرستان در این زمینه مشارکت داشته باشند.

رئیس اداره اوقاف شهرستان ری در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به شخصیت علمی و فقهی شیخ صدوق(ع) اداره اوقاف در راستای افتتاح یک حوزه علمیه در اراضیِ بدون مانع این بقعه اعلام آمادگی کرده است تا همگان از وجود این عالم بزرگوار بهره‌مند شوند.

خواندن 38 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.