چهارشنبه, 25 مهر 1397 ساعت 11:21

سرطان از اصلی‌ترین دلایل مرگ و میر زنان در گیلان است

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کلینیک امید تهران: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: سرطان پستان جزء اصلی‌ترین دلایل مرگ و میر زنان گیلان است.
در همایش حرکت برای سلامت زنان در رشت اظهار داشت: پیشرفت تکنولوژی سبب شده تا نقش زنان در اجتماع بیشتر شده و همین امر سبب می‌شود تا به سلامت آن‌ها بیشتر توجه شود.
وی با بیان اینکه بانوان در جوامع امروز نقش‌های مختلفی را ایفا می‌کنند و همین امر می‌تواند خطراتی را نیز برای آن‌ها ایجاد کند گفت: بانوان از نظر حقوق انسانی با مردان برابر هستند اما تفاوت‌هایی از نظر جسمانی میان آن‌ها و مردان وجود دارد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تاکید بر اینکه قیام‌های فمنیسمی سبب شد تا ظلم‌های فراوانی نسبت به آن‌ها روا داشته شود تصریح کرد: تفاوت‌های ژنتیکی و کروموزمی از جمله تفاوت‌های میان زن و مرد است.
وی با بیان اینکه در گذشته بیان جملات فمنیسمی سبب شد تا در هنگام نوشتن قانون کار هیچ تفاوتی میان زن و مرد قائل نشوند خاطرنشان کرد: چنین امری ظلم به جامعه زنان بود زیرا فشارهای کاری مردان و زنان با هم یکسان دیده شد.
عباسی با اعلام اینکه 586 هزار و 996 نفر از بانوان استان گیلان در رده سنی 30 تا 59 سال قرار دارند تصریح کرد: بانوان میانسال پرجمعیت‌ترین گروه سنی بانوان گیلان هستند و توجه به سلامت آن‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است.
وی ضمن تشریح علل بروز مرگ و میر در زنان میانسال در کشور و همچنین استان گیلان ابراز داشت: سکته قلبی، سکته مغزی، دیابت و سرطان پستان از جمله اصلی‌ترین دلایل مرگ و میر بانوان میانسال کشور و گیلان است.
عباسی آگاهسازی مردم نسبت به بیماری سرطان پستان را مهم‌ترین راهکار بروز این بیماری در آن‌ها دانست و خاطرنشان کرد: میزان مرگ و میر افراد 30 تا 70 سال در مردان بیشتر از زنان است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان با بیان اینکه 0.4 درصد از زنان گیلان سیگار استعمال کرده و 0.6 درصد آن‌ها نیز قلیان استعمال می‌کنند عنوان داشت: 1.42 درصد زنان گیلان الکل مصرف می‌کنند.

خواندن 61 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.