چهارشنبه, 26 ارديبهشت 1397 ساعت 03:28

به نتیجه رسیدن تلاش ها برای تولید آمپول سرطان در ایران

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کلینیک امید تهران: حمیدرضا جمشیدی مدیر عامل گروه دارویی برکت صبح امروز در مراسم افتتاح پروژه سلول‌ درمانی که در یک شرکت دارویی برگزار شد، اظهار کرد: تلاش پژوهشگران و نخبه‌های جوان این شرکت به نتیجه رسیده است و این شرکت‌ مسئولیت تولید ۱۴ درصد از داروهای کشور را بر عهده دارد.
وی با اشاره به اینکه بنیاد برکت ۴ هزار شغل در کشور ایجاد کرده است و ۱۰۰ هزار سهامدار‌ بورس دارد، افزود: فناوری نوین‌ کاهش واردات، افزایش صادرات، توسعه دانش بنیان، توسعه داروهای راهبردی‌ مثل مواد اولیه‌ پنی‌سیلین‌ و انواع آنتی بیوتیک‌ها از جمله عملکرد مهم این شرکت محسوب می‌شود.
مدیر عامل گروه دارویی برکت ادامه داد: علی‌رغم‌ زیان‌هایی که این شرکت در تولید داروهای مختلف‌ می‌دهد اما بر اساس سیاست‌ها با تلاش فراوان نخبگان اقدام به تولید‌ دارو می‌کند، بطوریکه‌ در ۲ سال گذشته سه کارخانه با کمترین تعداد سهامدار‌ راه‌اندازی شد و با پنج شرکت‌ دارویی اروپا در تولید دارو مشارکت‌ داریم.
وی با اشاره به اینکه ظرفیت تولید کارخانه‌های دارویی چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال است‌، تأکید کرد: ما سلول انسان سالم‌ را به بیمار تزریق‌ می‌کنیم و  همچنین ظرفیت تولید ۵۰ هزار سلول غیرخودی‌ نیز در این شرکت دارویی مهیا شده است.
جمشیدی با اشاره به اینکه کار سلول‌ درمانی برای بیماران مغز استخوانی‌ انجام می‌شود، ادامه داد: در این شرکت امکان بررسی و آزمایش برای تولید ۲۰ هزار محصول وجود دارد و ما می‌توانیم محصولات را حدود ۱۰ سال نگهداری کنیم.
مدیر عامل گروه دارویی برکت با اشاره به اینکه مجوز GMP از وزارت بهداشت اخذ شده است، افزود: تمرکز ما در سلول درمانی، ژن درمانی و مهندسی بافت است و امروزه محصولات سلول‌درمانی آماده ورود به بازار است و اولین آمپول سرطان‌ در بحث‌ ژن درمانی با سرمایه‌گذاری ۴۰۰ هزار دلار وارد بازار جهانی شده  است و ما سعی داریم که این محصول را در داخل ایران تولید کنیم‌.

خواندن 83 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 06 خرداد 1397 ساعت 07:08

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.