سه شنبه, 04 ارديبهشت 1397 ساعت 10:13

ابتلا به سرطان از طریق کابینت آشپزخانه

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کلینیک امید تهران: محققان اعلام کردند که در خانه هایی که از این ماده شیمیایی استفاده شده است ،امکان ابتلا به سرطان و بیماری های مختلف مانند بیماری های کبدی را تجربه خواهند کرد.

به گزارش فانوس، کابینت ها عناصر ی هستند که به دکوراسیون آشپزخانه ها چهره ای متفاوت می بخشد. کابینت ها انواع و جنس های مختلفی دارند که همین مساله باعث می شود هر کسی با هر سلیقه ای بتواند آن فضایی که مد نظرش است را پدید بیاورد.

-دانشمندان برای یافتن برخی ارتباطات بین کابینت های آشپزخانه و مواد شیمیایی موجود در آنها ، داخل و خارج 16 خانه را بررسی کردند و مورد آزمایش هایی قرار دادند .

-آنها سطوح بالایی از ترکیب پلی فنول بورن (polychlorinated biphenyl compounds) یافتند .
-این سم و ماده شیمیایی به عنوان یک عامل سرطان زا در بدن انسان در سازمان بهداشت جهانی شناخته شده است .

کابینت های موجود در آشپزخانه قطعا یکی از موارد است که شما به هیچ عنوان تصور نمی کردید که می توانند باعث ایجاد سرطان شوند اما در طی یک ازمایش محققان یافتند که ماده PCB در کابینت ها وجود دارند .

موادشیمیایی خطرناک در کابینت ها

دانشمندان دانشگاه Iowa هوای داخل و خارج 16 خانه مسکونی را در ایالات متحده مورد بررسی قرار دادند و آنها در این بررسی سطوح بالایی از PCB را که از سال 1979 استفاده از آنها ممنوع بود را یافتند و میزان این مواد آلوده و شیمیایی در خانه های افراد مسن تر بیشتر بود که از سال های گذشته از این مواد استفاده می کردند .

پس از بررسی کلی و دقیق تر آنها گازهای خروجی خطرناک را نیز یافتند با این حال گروهی که به رهبری پروفسور Keri Hornbuckle به بررسی این مورد پرداختند . PCB ها در سازمان بهداشت جهانی به عنوان یک ماده سرطان زا شناخته شده بودند که ساخت و استفاده از انها در ایالات متحده از 4 دهه پیش ممنوع اعلام شده بود .

این بررسی ها و آزمایش ها که به مدت 16 هفته طول کشید ، محققان یک منبع ناشناخته از PCB را یافتند که در نهایت پروفسور Hornbuckle و همکارانش نتایج خود را در مجله علمی scientific journal Environmental Science & Technology منتشر کردند و اعلام کردند که در خانه هایی که از این ماده شیمیایی استفاده شده است ، امکان ابتلا به سرطان و بیماری های مختلف مانند بیماری های کبدی را تجربه خواهند کرد و حتی می تواند عملکرد جنسی را نیز تهدید کند و بر روی آن اثر منفی بگذارند .

امکان ابتلا به سرطان با مواد شیمیایی موجود در کابینت ها

محققان دانشگاه نیوکسل در سال گذشته سطوح بالایی از مواد آلوده را در Mariana trench یافتند که این میزان بسیار زیاد است و مقدار تخمین زده شده به اندازه 1.3 میلیون تن می باشد که حدودا یک سوم ان وارد محیط زیست شده است .

PCBها همچنین در این تحقیق نشان داد که در کودکان می توانند منجر به عدم یادگیری آنها شوند .

PCBS چیست؟!
PCB ها توسط سازمان بهداشت جهانی به عنوان سرطان زایی شناخته شده اند. ساخت آنها در ایالات متحده و بریتانیا از چهار دهه پیش ممنوع بود.

مطالعات نشان داده است که PCB ها، که حدود 210 تغییر را ایجاد می کنند و می توانند عملکرد کبدی را تغییر دهند حتی می توانند بر سیستم تولید مثل اثر بگذارند.

محققان دانشگاه نیوکسل در سال گذشته سطوح فوق العاده زیادی از آلاینده ها را در مرنتون ترانک - عمیق ترین قسمت اقیانوس - یافتند.

حدود 1.3 میلیون تن PCB ها قبل از ممنوعیت تولید شدند اما برخی از دانشمندان بر این باورند که یک سوم از این ها به محیط زیست وارد شده است .

خواندن 99 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.