شنبه, 05 اسفند 1396 ساعت 05:02

آغاز طرح غربالگری سرطان مردان در یزد

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کلینیک امید تهران: آموزش در حوزه تغذیه، تحرک بدنی و ورزش، شناسایی عوامل خطر از مهمترین خدماتی است که به مردان ارائه می شود.
 کارشناس مسئول سلامت خانواده مرکز بهداشت یزد از ارائه خدمات بهداشتی و پیشگیری به مردان در خانه های بهداشت و پایگاه های سلامت خبر و انجام غربالگری سرطان ها خبر داد.
حمیده فتاحی با اشاره به اینکه مردان کمتر از زنان به خانه ها و پایگاه های بهداشت و سلامت مراجعه می کنند، اظهار داشت: در این مراکز به مردان نیز خدمات خوبی به ویژه در حوزه پیشگیری ارائه می شود.
وی اشاره کرد : اصلی ترین خدمات به مردان ۳۰ تا ۵۹ سال ارائه می شود که عمده مباحث نیز آموزشی و انجام غربالگری هایی برای پیشگیری از بروز بیماری ها است.
فتاحی  گفت : آموزش در حوزه تغذیه، تحرک بدنی و ورزش، شناسایی عوامل خطر  از مهمترین خدماتی است که به مردان ارائه می شود.
کارشناس مسئول سلامت خانواده مرکز بهداشت یزد  اعلام  کرد: مردانی که به این مراکز مراجعه می کنند، ابتدا غربالگری می شوند و در صورت نیاز به سطوح بالاتر ارجاع می شوند.
فتاحی یادآور شد: مباحث مرتبط با دخانیات، موادمخدر، مسائل روانشناختی و در مجموع انواع خطرسنجی ها در مورد مردان انجام می شود و یکی از اصلی ترین خدماتی که به مردان در خانه ها و پایگاه های بهداشت و سلامت ارائه می شود، غربالگری انواع سرطانها به ویژه سرطان روده است.

خواندن 126 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 11 فروردين 1397 ساعت 10:09

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.