سه شنبه, 03 بهمن 1396 ساعت 05:33

آمار رو به رشد سرطان دهانه رحم در کشور

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کلینیک امید تهران: رئیس مرکز تحقیقات پیشگیری از بیماری‌های زنان گفت: آمار سرطان دهانه رحم در کشور ما رو به افزایش است که این موضوع ضرورت آگاه‌بخشی افراد جامعه نسبت به سبک زندگی سلامت محور و پیشگیری را نشان می‌دهد.

 فرح فرزانه دبیر علمی دومین کنگره بین‌المللی چالش‌های بالینی در مامایی، زنان و نازایی گفت: در میان‌های سرطان‌های شایع میان زنان، سرطان دهانه رحم رو به افزایش است و این در حالی است که در کشورهای دیگر شاهد کاهش آمار این بیماری هستیم و این آمارها نگران‌کننده است و نشان می‌دهد باید آموزش عمومی، آموزش در سطح مدارس، شناسایی واکسن‌ها، ارتقاء آموزش در جامعه و آموزش و پیشگیری را متولیان سلامت و انجمن‌های علمی باید محوریت کار قرار دهند.

وی اظهار کرد: براساس توصیه سازمان بهداشت جهانی اگر کشوری در موضوع سرطان‌ها نمی‌تواند کار جدیدی انجام دهد باید کار گذشته خود را ادامه دهد و در بحث سلامت یاری رسان مردم باشد که در موضوع سرطان‌های زنان نیز در کشور ما طرح پاپ‌اسمیر پذیرفته شده است و باید ادامه ‌دار شود.

وی گفت: آگاه‌سازی جامعه باید به گونه‌ای باشد که تهدیدی برای سلامت روان افراد نباشد، زیرا ویروس HPV که مانند ویروس سرماخوردگی شیوع دارد عامل اصلی سرماخوردگی است و کسی که سرطان دارد 100 درصد ویروس دارد، اما فردی که ویروس دارد صد در صد درگیر سرطان نیست و تفکیک این موضوعات باید به دقت و در راستای آگاه‌سازی جامعه انجام شود.

فرزانه در خصوص دومین کنگره بین‌المللی چالش‌های بالینی در مامایی، زنان و نازایی گفت: 15 امتیاز برای متخصصان زنان و زایمان و کارشناسان ارشد و دکترای پرستاری، 10 امتیاز برای پزشکان عمومی، اورولوژی، متخصصان بهداشت و داخلی و 7 و نیم امتیاز برای متخصصان داروسازی و آنکولوژی در نظر گرفته شده است که در این کنگره 750 مقاله ارسال شده و از این میان 350 مقاله به عنوان سخنرانی انتخاب شده است.

وی در پایان گفت: خوشبختانه توانمندی متخصصان زنان و زایمان در کشور مطلوب است و باید آگاه‌سازی سلامت زنان از سطوح پایین تا بالا آموزش داده شود تا با آگاه‌سازی صحیح شاهد ارتقای سلامت زنان در جامعه باشیم.

گفتنی است؛ دومین کنگره بین‌المللی چالش‌های بالینی در مامایی، زنان و نازایی از 24 تا 27 بهمن‌ماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار خواهد شد.

 

 

 

 

خواندن 106 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 10 بهمن 1396 ساعت 07:52

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.