چهارشنبه, 20 دی 1396 ساعت 11:04

عوامل افزایش بروز سرطان در زنان

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کلینیک امید تهران: بررسی‌های متعدد محققان نشان داده است، بعضی از عوامل منجر به افزایش ریسک ابتلای زنان به تعدادی از سرطان‌های خاص می‌شوند.
نتایج تازه‌ ترین بررسی محققان در دانشگاه سیچوان چین نشان می‌دهد، شیفت کاری شبانه شانس ابتلا به سرطان در زنان را تا 19 درصد افزایش می‌دهد.
بر اساس این مطالعات، پرستاران شیفت شب بیش از دیگر افراد در معرض خطر هستند و اگر تغییری در ساعات کاری آنها رخ ندهد، بروز سرطان در آنها دور از انتظار نیست.
این پژوهش حاکی از آن است که شیفت کاری شبانه خطر ابتلا به سرطان پوست را تا 41 درصد، سرطان سینه را 32 درصد و سرطان معده را 18 درصد افزایش می‌دهد.
کارشناسان این مطالعه باور دارند، پرستاران شیفت شب با بیشترین خطر ابتلا به سرطان سینه یعنی با احتمالی بالغ بر 58 درصد، در معرض خطر هستند.
در این تحقیق که زنان شمال آمریکا و اروپا مورد بررسی قرار گرفتند مشخص شد، قرار گرفتن در معرض نور در شب منجر به کاهش سطح ملاتونین می‌شود؛ این هورمون برای پیشگیری و توقف رشد تومورهای سرطان سینه ضروری است.
به گفته محققان پزشکی، زنانی که در شیفت شب شاغل هستند به میزان قابل توجهی در معرض سرطان‌های خاص قرار دارند.
نویسنده و محقق ارشد این مطالعه می‌گوید: «نتایج حاصل از بررسی‌های ما نشان می‌دهد، شیفت کاری شبانه مهم‌ترین عامل بروز سرطان‌های خاص در زنان است».

خواندن 55 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.