چهارشنبه, 15 آذر 1396 ساعت 08:17

۱۶ میلیارد تومان برای ساخت بیمارستان سرطان جنوب کشور کمک شد

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کلینیک امید تهران: قائم مقام بیمارستان فوق تخصصی سرطان جنوب کشور گفت: خیران از ابتدا تاکنون بیش از ۱۶ میلیارد تومان برای ساخت بیمارستان سرطان جنوب کشور کمک کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، «اگر هر نفر در فارس ماهانه هزار تومان برای ساخت بیمارستان فوق تخصصی سرطان جنوب کشور کمک و یا اوراق مشارکت وقفی خریداری کند، این بیمارستان در کمتر از 3 سال به بهره‌برداری می‌رسد» این موضوعی بود که دو سال پیش از طریق رسانه‌ها مطرح و قرار شد اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس در این امر مهم سهیم باشد و دانشگاه علوم پزشکی شیراز را یاری دهد.

منوچهر باقری قائم مقام بیمارستان فوق تخصصی سرطان جنوب سید الشهدا «سرطان جنوب کشور» در گفت‌وگو با تسنیم به بدعهدی مسئولان اداره اوقاف و امور خیریه استان فارس اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به اینکه قرار بود این مهم با حمایت و فروش اوراق وقف مشارکتی صورت بگیرید ولی تاکنون این سازمان نتوانسته به تعهدات خود عمل کند.

وی با بیان اینکه این بیمارستان تنها یک مرکز درمانی نیست بلکه به مرکز تحقیقاتی و آموزشی در زمینه سرطان تبدیل می‌شود، افزود: مدت‌زمان ساخت و تجهیز این بیمارستان حدود 5 سال است که امیدواریم با کمک‌های مردم و مسئولان این بیمارستان هر چه سریع‌تر ساخته شود و با راه‌اندازی آن‌ یکی از نیازهای اساسی و مهم منطقه جنوب کشور برطرف شود.

باقری بیان کرد: این بیمارستان به همت و تلاش مردم خیر از سراسر کشور در پنج بلوک هفت‌ تا 10 طبقه در حال ساخت است که مرحله اسکلت فلزی بلوک اول به پایان رسیده و اسکلت فلزی بلوک دوم آغاز شده است.

قائم مقام بیمارستان فوق تخصصی سرطان جنوب سیدالشهدا با بیان اینکه از ابتدای احداث این بیمارستان تاکنون، خیرین برای مشارکت در ساخت این بیمارستان بیش از 16 میلیارد تومان کمک کرده‌اند، عنوان کرد: با گذشت کمتر از سه سال از اجرای طرح، مبلغی از طریق فروش اوراق وقف جمعی یا واریز نقدی به شماره حساب‌های بانک عامل جمع‌آوری شده است.

باقری افزود: اگر بتوانیم خیران بیشتری را در ساخت این بیمارستان سهیم کنیم، این پروژه براساس برنامه زمان‌بندی شده در مدت پنج سال بهره‌برداری می‌شود.

وی گفت: بر اساس نقشه‌های تهیه شده، این بیمارستان در کنار بیمارستان فوق تخصصی پیوند اعضای ابوعلی سینا (شهرک صدرا) با گنجایش 1000 تخت در مساحتی بالغ بر 20هزار متر مربع ساخته می‌شود.

قائم مقام بیمارستان فوق تخصصی سرطان جنوب سید الشهدا خاطرنشان کرد: خیرانی از دیگر استان‌های کشور نیز در این طرح شرکت داشته‌اند و برخی از پزشکان فارس نیز با کمک‌های قابل توجه در اجرای این طرح خداپسندانه مشارکت کرده‌اند.

باقری با اشاره به اینکه برای مشارکت بیشتر خیرین 20 هزار قلک و 500 صندوق ساخته شده که تلاش داریم با مشارکت بیشتر خانواده‌ها بتوانیم این بیمارستان را هرچه سریعتر بنا کنیم گفت: خیران درگروه سنی خاصی قرار نمی‌گیرند، برخی از دانش‌آموزان با اهدای هزار تومان در این طرح مشارکت کرده‌اند.

وی به شیوع بیماری سرطان به دلیل فقر اطلاعات توده مردم اشاره می‌کند و از آنها می‌خواهد با غربالگری به موقع نسبت به ریشه‌کن کردن این بیماری اقدام کنند.

قائم مقام بیمارستان فوق تخصصی سرطان جنوب عنوان کرد: با یک ضرب و تقسیم بسیار ساده متوجه می‌شویم که اگر4.5 میلیون نفر از جمعیت فارس در ساخت این بیمارستان مشارکت کنند، با همان کمک هزار تومانی در ماه، مبلغ 450 میلیارد ریال برای ساخت این بیمارستان فوق تخصصی جمع‌آوری می‌شود.

خواندن 63 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.