چهارشنبه, 24 آبان 1396 ساعت 08:02

مددجویان مبتلا به سرطان در استان گیلان شناسایی شدند

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کلینیک امید تهران: مدیرکل کمیته امداد امام گیلان گفت: مددجویان کمیته امداد استان گیلان در خصوص ابتلا به بیماری سرطان شناسایی شدند و این امر باید در شناسایی بیماران دیابتی نیز تحقق یابد‌.
به گزارش سایت خبر فوری به نقل از تسنیم ، علیرضا محمدی ظهر امروز در نخستین کنگره بین‌المللی روز جهانی دیابت در مجتمع خاتم‌الانبیا(ص) رشت با اشاره به اینکه دیابت یک بیماری خاموش است اظهار داشت: بخش عمده‌ای از بیماران دیابتی در جامعه امروز از بیماری خود بی‌اطلاع هستند.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان گیلان با بیان اینکه بیماری دیابت در استان گیلان رو به افزایش است تصریح کرد: با توجه به آثار و نتایج مخرب این بیماری در جامعه، پیشگیری و کنترل بیماری دیابت نیازمند توجه گسترده‌ای در جامعه است.
وی با تاکید بر ضرورت آگاهی بخشی در خصوص بیماری دیابت در جامعه و با بیان اینکه انجمن خیریه حمایت از دیابت به تنهایی قادر شناسایی و آگاهی بخشی در این حوزه نیست گفت: تمامی دستگاه‌ها باید با مشارکت مردمی در راستای افزایش آگاهی‌بخشی در خصوص شناسایی بیماران دیابتی تلاش کنند.
محمدی با اشاره به اینکه افراد تحت پوشش کمیته امداد علاوه بر عدم تمکن مالی از سلامت کافی برخوردار نیستند تاکید کرد:  کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گیلان در راستای شناسایی بیماران سرطانی در استان گام‌های مطلوبی برداشته و این امر باید در مورد بیماران دیابتی نیز تحقق یابد‌.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان گیلان با بیان اینکه در راستای فرصت‌های ایجاد شده از سوی انجمن حمایت از بیماران دیابتی در استان گیلان باید بهره کافی برد اظهار داشت: با استفاده از فرصت‌های مذکور می‌توان هزینه‌های درمان در خانواده‌ها را کاهش داد.
محمدی از امضای تفاهم همکاری کمیته امداد امام خمینی گیلان با دانشگاه علوم پزشکی استان در راستای شناسایی بیماران مبتلابه سرطان خبر داد افزود: در این راستا علاوه بر شناسایی بیماری‌ سرپرست خانوار، افراد در معرض آسیب بیماری سرطان پایش و شناسایی شدند.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان گیلان خاطرنشان کرد: اصحاب رسانه‌ با همکاری مددکاران کمیته امداد می‌توانند در راستای شناسایی و افزایش خدمات‌رسانی در حوزه بهداشت، تغذیه، بیمه و درمان اثرگذار باشند.

خواندن 172 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.