دوشنبه, 27 مهر 1394 ساعت 18:54

کلینیک چندتخصصی سرطان سارکوم راه اندازی می شود

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

کلینیک امید تهران: رییس پژوهشکده سرطان سینه جهاد دانشگاهی از راه اندازی کلینیک چندتخصصی سرطان سارکوم در این پژوهشکده خبر داد و گفت: بیماران سرطانی در این کلینیک از روش های تشخیصی درمانی مختلف مانند رادیولوژی، رادیوتراپی، ژنتیک درمانی و جراحی بهره مند می شوند.دکتر کیوان مجیدزاده امروز دوشنبه در نشست خبری هشتمین کنگره سراسری و نخستین کنگره بین المللی سرطان سینه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تومور سرطانی سارکوم، استخوان و بافت های نرم مانند عضلات و مفاصل را درگیر می کند، اظهار کرد: با توجه به اینکه بیماران مبتلا به سرطان سارکوم به لحاظ تشخیص و درمان در وضعیت مناسبی قرار ندارند، این مجموعه تخصصی در راستای رفع نیاز این بیماران راه اندازی می شود.
رییس پژوهشکده سرطان سینه جهاد دانشگاهی گفت: علاوه بر راه اندازی این کلینیک تا پایان سال جاری، سمپوزیوم دو روزه ای با عنوان طب فراگیر با حضور متخصصان حوزه طب مکمل و جایگزین در بهمن ماه سال جاری و سمپوزیوم دو روزه سرطان های استخوان، عضلات و اندام ها (سارکوم) به همت این پژوهشکده برگزار می شود.
مجیدزاده با بیان اینکه کنگره امسال سرطان سینه برای نخستین بار به صورت بین المللی برگزار می شود، ادامه داد: اقدامات لازم برای حضور اساتید و دانشمندان برجسته دنیا فراهم شده است تا مطالب و موضوعاتی که در این کنگره ارایه می شود از نظر بار علمی اعتبار لازم را داشته باشد.
مجیدزاه اضافه کرد: کنگره امسال به عنوان یادواره مرحوم دکتر امیر معتمدی، مدیر گروه پیشگیری سرطان سینه این پژوهشکده برگزار می شود و میهمانانی از کشورهای اروپایی و آمریکایی در آن حضور خواهند داشت.
رییس پژوهشکده سرطان سینه جهاد دانشگاهی در مورد محورهای این کنگره گفت: در این کنگره موضوعاتی همچون اپیدمیولوژی سرطان سینه، تصویربرداری و روش های مداخله ای و جراحی در سرطان سینه، انکولوژی و رادیوتراپی سرطان، ژنتیک و سایکوپاتولوژی، کیفیت زندگی بیماران، حفظ باروری، کاربردهای انفورماتیک، اخلاق پزشکی و کاربردهای مهندسی پزشکی بحث و بررسی می شود.
دکتر آسیه الفت بخش دبیر اجرایی این کنگره نیز در این نشست هدف از برگزاری این کنگره را افزایش دانش متخصصان و ارایه تازه های تشخیصی در حوزه سرطان سینه عنوان کرد.
وی ادامه داد: حدود 210 مقاله علمی به دبیرخانه این کنگره ارسال شده است که 70 مقاله به صورت سخنرانی و 150 مقاله به صورت پوستر ارایه می شود.
هشتمین کنگره سراسری و نخستین کنگره بین المللی سرطان سینه جهاد دانشگاهی در روزهای ششم تا هشتم آبان ماه در سالن اجتماعات کتابخانه ملی برگزار می شود.

منبع: ایرنا

 

خواندن 763 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 27 مهر 1394 ساعت 19:02
محتوای بیشتر در این بخش: از ایمونوتراپی بیشتر بدانیم »

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.