یکشنبه, 03 اسفند 1399 ساعت 07:40

گام بلند نخبگان کاشانی در تولید داروی درمان سرطان کلیه

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

داروی درمان سرطان با استفاده از فناوری دی اکسید کربن فوق بحرانی و امواج فراصوت داروی ضدسرطان به روش فناوری دی اکسید کربن فوق بحرانی و امواج فراصوت با موفقیت توسط نخبگان کاشانی تولید شد.
اساتید دانشگاه و دانشمندان این مرز و بوم  در جای جای ایران اسلامی با تکیه بر توان داخلی خود دست به اکتشافات و دستاوردهای قابل توجهی زدند که علاوه بر خودکفایی در برخی حوزه‌ها از خروح قابل توجهی ارز جلوگیری می‌کنند.
دکتر غلامحسین صدیفیان، عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی دانشگاه کاشان است که با تیم خود توانستند با استفاده از فناوری دی اکسید کربن فوق بحرانی و امواج فراصوت داروی ضدسرطان به روش فناوری دی اکسید کربن فوق بحرانی و امواج فراصوت با موفقیت تولید کنند.
وی با بیان اینکه سانیتینیب مالات به عنوان یک داروی ضدسرطان به کار برده می‌شود، افزود: این دارو در درمان سرطان کلیه استفاده و همچنین به طور گسترده برای بیماران مبتلا به بیماری متاستاتیک استفاده می‌شود.
عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی دانشگاه کاشان با بیان اینکه این دارو دارای حلالیت بسیار پایینی در آب است، ابراز داشت: این دارو با دستگاهی که ساخته شده در ابعاد نانو تولید شده و صرفه اقتصادی قابل توجهی را می‌تواند برای کشور به دنبال داشته باشد.

 

منبع: تسنیم

 

 


------------------------------------------------

کلینیک امید              کلینیک سرطان

------------------------------------------------

تماس‌ با دکتر فودازی

آدرس : تهران-بزرگراه چمران جنوب نرسیده به باقرخان-نبش شمالی خیابان کاج-کلینیک امید تهران-پلاک ۳۶

تلفن : ۶۶۵۶۳۲۱۶

فکس : ۶۶۱۲۶۷۳۹

 آدرس اینستاگرام: https://www.instagram.com/Dr_foudazi

آدرس تلگرام:  t.me/Dr_foudazi

 

 


   

خواندن 17 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.