شنبه, 02 اسفند 1399 ساعت 07:52

مرکز جامع سرطان در میانه ایجاد می‌شود

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 معاون استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار ویژه شهرستان میانه از اخذ موافقت اصولی برای ایجاد مرکز جامع سرطان در این شهرستان خبرداد.
محمدرضا مشایخی در گفت و گو با ایرنا اظهارکرد: از طرف معاون درمان وزارت بهداشت و درمان دستور لازم مبنی بر ایجاد مرکز جامع سرطان در شهرستان میانه صادر شد که علاوه بر انجام  کارهای شیمی‌درمانی و رادیوتراپی، تحقیقات پیرامون سرطان در این مرکز انجام خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: با راه اندازی این مرکز شهروندان میانه ای جهت شیمی درمانی  به شهر های دیگر اعزام نخواهند شد.
وی در ادامه با اشاره به اعتبارات ویژه که از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور برای بهسازی و احداث راههای روستایی در نظر گرفته شده است، گفت: محورهای ضروری و شروع مجدد تثبیت بهسازی ورودی میانه از سمت زنجان طی جلسه‌ای با معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای پیگیری و دستورات لازم برای تسریع در روند اجرای آن در یک ماه باقیمانده از سال و تا اتمام سه ماهه نخست سال ۱۴۰۰ صادر شد و همچنین اعتبارات ویژه‌ای از سوی این معاونت برای تسریع در روند بهسازی و آسفالت راه های مواصلاتی ضروری روستایی تخصیص یافت.
فرماندار ویژه شهرستان با اشاره به پیگیری های قبلی برای طرح توسعه فولاد در زمینه تولید آهن اسفنجی، کلنگ زنی آن و همچنین اخذ دستور شروع سفارش گذاری ماشین آلات مربوطه و دستور آغاز اقدامات اجرایی از سوی شرکت ملی فولاد اعلام کرد: با تامین اراضی مورد نیاز زمینه برای کلنگ زنی طرح فراهم شد.
وی همچنین از حضور در شرکت توانیر کشور و پیگیری خط انتقال نیروی مورد نیاز برای قسمت جنوبی شهرستان که شهرک صنعتی شماره ۲ و همچنین شرکت فولاد سازی بخش خصوصی در آن واقع شده است خبرداد و گفت: مقرر شد تا آخر سال جاری با تزریق اعتبارات اولیه خط انتقال نیروی برق به اتمام برسد.
مشایخی از پیگیری و هماهنگی های لازم برای افزایش سقف تسهیلات در بانک های ملی، مسکن، بانک توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید خبر داد و گفت: با این کار زمینه برای پرداخت تسهیلات کارگشایی به همشهریان فراهم شده است و با توجه به اینکه در شهرستان و در اسناد توسعه شهرستان موضوع گردشگری و بوم گردی جزو برنامه‌های اولویت داراست از طریق دستگاه مربوطه و نیز بانک عامل مربوط مقرر شد تا در کوتاهترین زمان این تسهیلات با طی مراحل در کمیته شهرستانی و متعاقب آن از استان و مرکز کشور به متقاضیان برای سرمایه گذاری در این حوزه پرداخت شود.

 

منبع: ایرنا

خواندن 29 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.