شنبه, 04 بهمن 1399 ساعت 10:10

ده نکته کلیدی برای پیشگیری از سرطان

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

فعالیت بدنی منظم، کنترل وزن و تغذیه سالم عوامل مهم پیشگیری از ابتلا به سرطان محسوب می‌شود.
شهاب مستوفی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: افراد برای پیشگیری از سرطان باید فعالیت بدنی منظم، کنترل وزن و تغذیه سالم داشته باشند و خود را در برابر عفونت‌ها محافظت کنند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی البرز افزود: محافظت ازپوست، رعایت اصول ایمنی در منزل و محیط کار و مراجعه ی منظم به پزشک از جمله راه‌های پیشگیری از ابتلا به سرطان است.

مستوفی با اشاره به این که افراد باید هر هفته ۳ مرتبه و هر بار ۳۰ تا ۴۵ دقیقه ورزش کنند به نحوی که ضربان قلب آن‌ها افزایش یابد گفت: افزایش وزن در بزرگسالی با افزایش خطر سرطان مرتبط است.

او افزود: استفاده از غذای کم چرب، مصرف پنج وعده سبزی و میوه در روز، پرهیز از مصرف فست فودها، کاهش مصرف نمک و شکر منجر به ایمنی در مقابل بیماری سرطان خواهد شد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: افراد باید در صورت تماس طولانی مدت با تابش آفتاب از کرم ضدآفتاب، کلاه آفتاب‌گیر، عینک آفتابی استفاده کنند.

مستوفی افزود: افراد برای جلوگیری از سرطان باید تا آن جا که می‌توانند از تنش و اضطراب پرهیز کنند؛ زیرا اضطراب، سیستم دفاعی بدن را ضعیف می‌کند.

او گفت: بهتر است مردم آلاینده‌های سرطان زا را بشناسند و از خود محافظت کنند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی البرز در پایان گفت: حتی توصیه می‌شود کسانی که سیگاری نیستند هم از نشستن در جا‌هایی که افراد دیگر سیگار می‌کشند، خودداری کنند.

 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

خواندن 65 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.