یکشنبه, 09 آذر 1399 ساعت 09:11

ابداع آزمایش خونی جدید، برای تشخیص زودهنگام سرطان‌ها

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

محققان در انگلیس روش جدیدی برای آزمایش خون ابداع کردند که به تشخیص زودهنگام و درمان دست کم ۵۰ نوع سرطان کمک می‌کند.

 نظام بهداشت ملی انگلیس (ان اچ اس) سیاست خود را در برنامه جدیدی در قالب یک آزمایش خون مبتکرانه اعلام کرده است، که می‌تواند به تشخیص بیش از ۵۰ نوع سرطان کمک کند.
سر سایمون استیونز، رئیس ان اچ اس انگلند گفت: برای سرطان‌هایی مثل سرطان تخمدان و سرطان لوزالمعده، آزمایشی برای تشخیص زودهنگام وجود ندارد؛ بنابراین ما می‌خواهیم ببینیم آیا این آزمایش خون ساده می‌تواند موجب تشخیص آن سرطان‌ها در مراحل اولیه‌ای که شود که درمان می‌تواند مؤثر باشد.
تشخیص سرطان در مراحل اولیه بیماری، همواره هدف اصلی ان اچ اس بوده است. اگر تشخیص سرطان در مرحله اول صورت گیرد، بیماران بین پنج تا ۱۰ برابر افرادی که بیماری شان در مرحله چهارم تشخیص داده می‌شود، امکان زنده ماندن دارند. با این حال، برخی درباره ابداع این روش رویکرد محتاطانه تری دارند.
دیوید کروسبای، رئیس تحقیقات تشخیص زودهنگام سرطان در انگلیس گفت: باید دید آیا این روش برای تشخیص سرطان در مراحل بسیار اولیه بیماری در افرادی که هیچ علائمی ندارند، جواب می‌دهد. همچنین باید دید به اندازه‌ای هدفمند عمل می‌کند که هشدار اشتباه نمی‌دهد و ما را به اشتباه نمی‌اندازد؛ بنابراین باید آزمایش‌های زیادی برای بررسی همه این چیز‌ها صورت گیرد.
این آزمایش خون سال ۲۰۲۱ از ۱۶۵ هزار به عمل خواهد آمد، و اگر نتایجش موفقیت آمیز باشد، تا سال ۲۰۲۴ از یک میلیون نفر آزمایش گرفته خواهد شد.

 

منبع: صدا و سیما

خواندن 45 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 09 آذر 1399 ساعت 12:41

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.