چاپ کردن این صفحه
یکشنبه, 09 آذر 1399 ساعت 12:39

تاثیر دارچین بر روند درمان سرطان

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)


دارچین از زمان‌های قدیم برای موارد درمانی و پخت و پز غذا توسط مردم سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گرفته، در حال حاضر آزمایش‌های متعدد علمی نشان می‌دهد که این ادویه خوش‌طعم می‌تواند اثرات دارویی بسیاری از جمله کاهش قند خون، کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، پیشگیری از ابتلا به سرطان و غیره داشته باشد و مزایای چشمگیر دیگری را برای سلامتی به ارمغان آورد.

 دارچین، ادویه‌ای بسیار خوش‌طعم بوده که از دیرباز به دلیل خواص دارویی آن مورد توجه قرار گرفته است. در حال حاضر مشاهده می‌شود که علم مدرن نیز فوایدی را که مردم برای سال‌ها به آن باور داشته‌اند، تایید می‌کند. در این گزارش به 10 مزیت دارچین بر روی سلامتی که توسط تحقیقات علمی پشتیبانی می‌شود، اشاره می‌کنیم:

 

دارچین ماده‌ای با خواص دارویی بسیار است

این ماده در طول تاریخ بسیار مورد استفاده قرار گرفته و قدمت آن به مصر باستان باز می‌گردد. این ماده در گذشته نادر و با ارزش بود و به عنوان هدیه‌ای مناسب برای پادشاهان به شمار می‌رفت.

این روزها دارچین ارزان بوده و در هر سوپرمارکتی موجود است و به عنوان چاشنی در غذاهای مختلف استفاده می‌شود. این ماده از تنه درخت دارچین تهیه می‌شود و پس از خشک شدن به صورت رول درمی‌آید که می‌توان آن را آسیاب کرده و به صورت پودر استفاده کرد. بو و طعم خاص دارچین بیشتر به دلیل بخش روغنی آن که از سینامالدهید تشکیل شده، است. دانشمندان معتقدند که این ترکیب بیشترین نقش را در اثر دارچین روی سلامتی و متابولیسم ایفا می‌کند.

 

دارچین سرشار از آنتی‌اکسیدان است

آنتی‌اکسیدان‌ها بدن شما را از آسیب اکسیداتیو ناشی از رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کند. دارچین مملو از آنتی‌اکسیدان‌های قوی مانند پلی‌فنول‌ها است.در یک مطالعه که در آن فعالیت آنتی‌اکسیدانی 26ادویه مقایسه شده، دارچین بدون شک برنده بوده و حتی بالاتر از سیر و پونه کوهی قرار گرفته است.در حقیقت، دارچین به اندازه‌ای قدرتمند است که می‌توان از آن به عنوان نگهدارنده طبیعی مواد غذایی استفاده کرد.

 

دارچین دارای خواص ضدالتهابی است

التهاب مسئله‌ای بسیار مهم است؛ زیرا این عمل به بدن شما کمک می‌کند تا با عفونت‌ها مقابله کرده و آسیب‌های بافتی را ترمیم کند.

با این حال، التهاب در صورت مزمن بودن می‌تواند به یک مشکل تبدیل شود و بر علیه بافت شما عمل کند.دارچین ممکن است در این زمینه مفید باشد. مطالعات نشان می‌دهد که این ادویه و آنتی‌اکسیدان‌های آن دارای خواص ضد التهابی قوی هستند.

 

دارچین اثرات مفیدی روی بیماری‌های سلول‌های عصبی دارد

بیماری‌های تحلیل سلول‌های عصبی با از دست دادن ساختار یا عملکرد سلول‌های مغزی مشخص می‌شود. بیماری‌های آلزایمر و پارکینسون دو نوع شایع آن هستند. به نظر می‌رسد دو ترکیب موجود در دارچین مانع تجمع پروتئینی به نام تاو در مغز می‌شود که یکی از عوامل ابتلا به آلزایمر است.

 

دارچین از ابتلا به سرطان جلوگیری می‌کند

سرطان یک بیماری خطرناک است که با رشد کنترل نشده سلول‌ها مشخص می‌شود. دارچین به دلیل کاربرد بالقوه آن در پیشگیری و درمان سرطان به میزان گسترده‌ای مورد مطالعه قرار گرفته است. این ماده با کاهش رشد سلول‌های سرطانی و تشکیل رگ‌های خونی در تومورها عمل می‌کند و به نظر می‌رسد باعث مرگ سلول‌های سرطانی می‌شود.

 

دارچین به مبارزه با عفونت‌های باکتریایی و قارچی کمک می‌کند

سینامالدهید، یکی از اصلی‌ترین اجزای فعال دارچین، ممکن است به مبارزه با انواع عفونت‌ها کمک کند.

ثابت شده که روغن دارچین به طور موثری عفونت‌های دستگاه تنفسی ناشی از قارچ‌ها را درمان می‌کند. همچنین می‌تواند از رشد باکتری‌های خاصی از جمله لیستریا و سالمونلا جلوگیری کند.

همچنین اثرات ضد میکروبی دارچین می‌تواند به جلوگیری از پوسیدگی دندان و کاهش بوی بد دهان کمک کند.

خواندن 51 دفعه
Super User

آخرین‌ها از Super User