شنبه, 01 آذر 1399 ساعت 12:53

کیت تشخیص سرطان پستان در خانه

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کلینیک امید تهران: یک آزمایش خانگی ساده برای تشخیص سرطان پستان و پنجره برداشت انرژی خورشیدی ساخته شده از مواد بازیافتی، برندگان بزرگ جوایز جیمز دیسون ۲۰۲۰ هستند.
 مسابقه جیمز دیسون سالانه دانشجویان دانشگاه را ترغیب می کند تا راه حل های ابتکاری برای مشکلات فعلی ارائه دهند.
یک آزمایش سرطان پستان در منزل که با استفاده از هوش مصنوعی انجام می شود، برنده جایزه برتر جایزه جیمز دیسون امسال است.
The Blue Box اختراع دانشجو 23 ساله اسپانیایی جودیت ژیرو بنت است. پس از تشخیص مادرش به سرطان پستان، از بنت خواسته شد یک کیت آزمایش زیست پزشکی در خانه طراحی کند.
جودیت ژیرو بنت از دانشگاه بارسلونا برنده بین المللی 2020 برای The Blue Box بود. این دستگاه و یک برنامه همراه طراحی شده اند تا راحت تر و راحت تر زنان بتوانند خود را برای سرطان پستان در خانه انجام دهند.
سرطان پستان یکی از رایج ترین انواع سرطان در جهان است، اما در صورت ابتلا سریع به آن یکی از قابل درمان ترین هاست. متأسفانه، روشهای غربالگری برای آزمایش سلولهای غیرطبیعی اغلب غیرقابل دسترس، پرهزینه و دردناک است. در نتیجه، تخمین زده می شود که 40٪ از زنان از ماموگرافی غربالگری سرطان پستان چشم پوشی می کنند
 هدف The Blue Box  آن است که به مشکل غیرقابل دسترس بودن رسیدگی کند. دستگاه در خانه بر اساس نمونه ادرار کاربر نتیجه می دهد و از الگوریتم AI برای تشخیص علائم اولیه سرطان پستان استفاده می کند.
با هدف توانمند سازی زنان برای "مسئولیت سلامتی خود"، این دستگاه غیر تهاجمی، بدون درد و بدون تابش است. بنت توضیح می دهد که او می خواهد دستگاه و غربالگری سرطان پستان در خانه "بخشی از زندگی روزمره" شود.
کاربران نمونه ادرار خود را وارد جعبه می کنند و سپس تجزیه و تحلیل شیمیایی انجام می دهند. پس از ارسال نتایج به ابر، الگوریتم AI نسبت به متابولیت های خاص نمونه واکنش نشان می دهد. The Blue Box به یک برنامه تلفن هوشمند متصل است، بنابراین در صورت مثبت بودن نتیجه، کاربر می تواند بلافاصله با یک پزشک متخصص در ارتباط باشد.
بنت گفت: The Blue Box تلاش می کند تا نحوه مبارزه جامعه با سرطان پستان را تغییر دهد و به همه زنان در جهان این امکان را می دهد تا از تشخیص پیشرفته جلوگیری کنند و غربالگری را بخشی از زندگی روزمره ما قرار دهند.
وی افزود: این جایزه به ما امکان می دهد که به طور گسترده تری اختراع را ثبت کنیم، تحقیقات و توسعه را تسریع کنیم و به اطمینان حاصل کنیم که محصول ما زنده است.
علاوه بر تشخیص مادرش از سرطان پستان، بنت همچنین پس از یادگیری داستان بلات، سگی که می تواند با بوییدن نفس بیمار، سرطان ریه را تشخیص دهد، وارد عمل شد.
بنت افزود: هدف The Blue Box بازآفرینی فیزیولوژی بلات با استفاده از ریزپردازنده و حسگرهای آردوینو است. ایده این بود که "بینی الکترونیکی" خود را بسازد.
برنده جایزه جیمز دیسون ۲۰۲۰، کاروی ارن مایگ « Carvey Ehren Maigue » از دانشگاه Mapua برای فناوری سیستم AuREUS بود. این صفحات را می توان به پنجره یا دیوار تبدیل کرد، جایی که نور ماورا بنفش خورشید را جذب کرده و به برق تبدیل می کند. و آنها از محصولات زباله ساخته شده اند.
مایگ گفت: AuRUES از پدیده شفق قطبی الهام گرفته است. این فرآیند طبیعی زیبا زمانی اتفاق می افتد که ذرات لومینسانس موجود در فضای فوقانی انرژی را از اشعه ماورا بنفش و اشعه گاما جذب کرده و به صورت نور مرئی از آن ساطع می کنند. AuREUS ذرات لومینسانس مشابهی را در رزین جاسازی می کند، به طوری که وقتی نور خورشید به آنها برخورد می کند، UV را جذب کرده و نور مرئی تولید می کند.
از آنجا نور به سمت لبه های صفحه هدایت می شود، جایی که سلولهای فتوولتائیک منظم منتظرند انرژی را جمع کنند و آن را به برق تبدیل کنند.
مایگ افزود: با برداشت اشعه ماورا بنفش، طراحی AuREUS به بخشی از طیف سلولهای خورشیدی معمولی دست می یابد. در صورت استفاده در شهرها، می تواند میزان تماس افراد با این اشعه مضر را نیز کاهش دهد. و به عنوان یک مزیت اضافی، رنگهای لازم برای تولید ذرات لومینس می توانند از محصولات زباله تهیه شوند.
جیمز دیسون گفت: من به عنوان یک کشاورز، پتانسیل زیادی در فناوری Carvey برای تولید انرژی تجدیدپذیر تمیز می بینم. سیستم فناوری  AuREUS با استفاده از ساختارهای موجود، از منابع فعلی و جریان های زباله استفاده می کند و از جوامع کشاورزی محلی پشتیبانی می کند.
برای کمک به توسعه بیشتر فناوری ها، هر دو برنده جایزه 30،000 پوندی (تقریباً 40،000 دلار آمریکا) دریافت می کنند

خواندن 6 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.