چهارشنبه, 07 آبان 1399 ساعت 07:18

رونمایی از ۲۶ داروی ضد سرطان در ستاد اجرایی فرمان امام(ره)

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با حضور در مجموعه سبحان آنکولوژی و سبحان دارو، ضمن بازدید از خط تولید داروی ضدکرونایی رمدسیویر، از ۲۶ داروی جدید این مجموعه‌های وابسته به ستاد رونمایی کرد.
محمد مخبر  از تولید یک داروی کمیاب در کشور توسط ستاد خبر داد و افزود: با توجه به تحریم های ظالمانه، تا سال آینده خط تولید انسولین ایرانی را در مجموعه دارویی ستاد راه‌اندازی می کنیم.
وی ادامه داد: امروز از ۲۶ داروی جدید رونمایی کردیم که اغلب در حوزه درمان سرطان هستند.
 مخبر با اشاره به نقش ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در حوزه تامین دارو در کشور گفت: ستاد اجرایی در نقاطی که استکبار قصد ضربه زدن به نظام را دارد وارد شده و این مسئله استکبار را کلافه کرده است.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، سبحان آنکولوژی را قرارگاه ساخت دارو در کشور معرفی کرد و افزود: سبحان آنکولوژی جزو قرارگاه‌های مهم در مقابله با تحریم دارویی آمریکاست و کارهای غیر قابل تصوری در این شرکت رخ داده که اوج آن ساخت دارو ضدکرونایی رمدسیویر بوده است.
مخبر با اشاره‌ به طی‌شدن هفت مسیر برای ساخت واکسن کرونا توسط محققان ستاد اجرایی فرمان امام(ره) افزود: ساخت واکسن کرونا در ستاد اجرایی در حال پیش‌روی است که ۶ مسیر آن در دنیا هم وجود دارد اما یک مسیر مخصوص جمهوری اسلامی ایران و مسیر انحصاری است.
وی افزود: ۶ سال است در ستاد اجرایی فرمان امام(ره) یک ریال به قیمت داروهای تولیدی‌ خود اضافه نکردیم.

خواندن 4 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.