چهارشنبه, 09 مهر 1399 ساعت 11:06

پوشش تصویربرداری پزشکی هسته‌ای، تعهد جدید بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیر عامل سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح گفت: سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح به منظور کاهش هزینه های درمانی و حمایت از بیماران سرطانی جامعه هدف، تصویربرداریPET-CTدر مراکز طرف قرارداد را تحت پوشش بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح قرار داد.
دکتر امیر نوروزی مدیرعامل سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح با اعلام این مطلب گفت: خدمت پت اسکن از خدمات پرهزینه تشخیصی بیماران سرطانی است که سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح به عنوان اولین سازمان بیمه گر پیشرو، این خدمت را برای بیمه شدگان مبتلا به سرطان در راستای حمایت از بیماران صعب العلاج، افزایش رضایت مندی و تسهیل فرایند درمانی به بیماران مبتلا به بدخیمی و کاهش پرداخت بیمه شدگان اجرایی می نماید.
وی درخصوص تعهدات و فرانشیز این خدمت برای بیمه شدگان مبتلا به هر نوع سرطان که دارای کد بیماری فعال در سیستم هستند، اظهارداشت: در مراکز دولتی و وابسته به نیروهای مسلح، سهم سازمان به میزان ۱۰۰درصد تعرفه از محل صندوق مکمل و در مراکز خصوصی و غیردولتی، سهم سازمان به میزان ۹۵درصد تعرفه از محل صندوق مکمل تعیین شده است.
مدیرعامل ساخد با بیان اینکه ازابتدای مهرماه سال جاری این خدمت در حال ارائه به بیماران است گفت: پوشش خدمات PET-CT اسکن (تمام بدن، عضله قلب، مغز و...) برای بیمار دارای کد بیماری مبتلا به بدخیمی برای کل انواع PET اسکن، حداکثر ۲ بار در طول عمر و برای بیمار مبتلا به لنفوم برای کل انواع PET اسکن، حداکثر ۳ بار در طول عمر است.
گفتنی است PET یک تکنیک تصویربرداری پزشکی هسته ای است که تصویر ۳ بعدی از عملکرد بافتهای بدن تولید می کند. در اسکنPET از مقدار کمی داروی رادیواکتیو با ردیاب (FDG) استفاده می شود تا تفاوت بین بافت سالم و ناسالم را نشان دهد.با استفاده از این تکنولوژی سرطان را سریع و دقیق می توان تشخیص داد و در نتیجه با اطلاعات بدست آمده از این اسکن و شروع درمان متناسب، بسیاری از بیماران بهبود یافته و علاوه بر کاهش هزینه های پرداختی بیماران، هزینه های سازمان های بیمه گر نیز به دلیل تشخیص به موقع بیماری در مراحل اولیه و جلوگیری از اقدامات اضافه قطعا کاهش خواهد یافت.

خواندن 11 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.