چهارشنبه, 19 شهریور 1399 ساعت 19:50

محقق ایرانی داروی جدیدی برای درمان سرطان ساخت

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

یک محقق ایرانی به همراه گروهی از پژوهشگران بین المللی ترکیباتی ساخته اند که در درمان سرطان کارآمد است این دارو ارزان تر و ایمن تر از نمونه های مشابه است.
به گزارش اسپوتنیک، قدرت محمودی محقق ایرانی همراه گروهی از محققان بین المللی و پژوهشگران دانشگاه تیومن روسیه برای نخستین بار در جهان ترکیباتی مبتنی بر نیکل ابداع کرده اند که می تواند به طور موثر با سلول های سرطانی مقابله کند.

طبق تحقیقی که در نشریه «New Journal of Chemistry» منتشر شده، یکی از چالش های پیش رو در درمان سرطان مقاومت بدن بیماران نسبت به داروها است. در همین راستا دارویی ابداع شده که نه تنها این مشکل را برطرف می کند بلکه ارزان تر و ایمن تر از نمونه های مشابه است.

هم اکنون داروهایی که براساس مشتقات پلاتینیوم ساخته می شوند به طور گسترده برای مقابله با انواع مختلف سرطان به کار می روند. اما چنین داروهایی بسیار گران هستند و عوارض جانبی متعددی دارند. علاوه بر آن سلول های سرطانی به سرعت نسبت به آنها مقاوم می شوند.

به گفته محققان نیکل یک جایگزین مناسب برای پلاتینیوم در داروهای سرطان است. زیرا ساختار الکترونیکی آن مشابهت زیادی با پلاتینیوم دارد و همچنین ارزان است.

خواندن 17 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.