سه شنبه, 18 شهریور 1399 ساعت 12:56

سواک زدن و نخ دندان از سرطان جلوگیری می‌کند

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)به گزارش هلث، می‌دانیم که برخی عادت دارند به جای نخ دندان از نوک چنگال، فویل و دیگر وسایل استفاده کرده تا پس از غذا خوردن ذرات غذای گیر کرده میان دندانشان را بیرون بکشند اما این کار اشتباه است و به مینای دندان آسیب می‌رساند.
آگاهیم که مسواک زدن و نخ دندان کشیدن بسیار مفید است و تاکنون محققان دریافته‌‌اند که نخ دندان و بهداشت دهان می‌تواند مانع بروز بیماری‌های قلبی، زوال عقل، آرتروز، ذات الریه و عوارض بارداری شود اما از همه مهم‌تر روشن شده که این کار می‌تواند مانع بروز بیماری مرگبار سرطان نیز شود.
ارتباط حیرت انگیز مسواک و نخ دندان با سرطان باعث شگفتی پزشکان شده است. به گفته محققان دو سرطان مری و معده با بیماری‌های دندان مرتبط هستند.
بررسی‌های انجام شده از سوابق ۹۸۴۵۹ بیمار زن و ۴۹۶۸۵ بیمار مرد این رابطه بدست آمده که شنان می دهد افرادی که از بیماری‌های دهان و دندان رنج می‌بردند همگی به دو سرطان معده و مری مبتلا شده اند.
به عبارتی این دو سرطان با باکتری‌های دهانی مرتبط است. پس توصیه می‌شود که به بهداشت دهان و دندان خود بیشتر اهمیت دهید زیرا علاوه بر سفیدی و درخشانی و زیبایی تاثیرگذار هنگام لبخند زدن می‌توانید خود را در مقابل بیماری‌های زیادی همچون بیماری‌های قلبی و سرطان بیمه کنید.

ایران آنلاین

خواندن 26 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.