دوشنبه, 02 تیر 1399 ساعت 13:58

کشف مهم؛روش جدید درمان سرطان با سرعت بالا

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

محققان به تازگی یک روش جدید پلاسما درمانی کشف کرده‌اند که می‌تواند باعث مرگ سریع سلول‌های سرطانی شود.
به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، محققان به تازگی یک روش جدید پلاسما درمانی کشف کرده‌اند که می‌تواند باعث مرگ سریع سلول‌های سرطانی شود.
پلاسما اتمسفری سرد (CAP)، یک گاز یونیزه شده نزدیک به دمای اتاق، در سال‌های اخیر به عنوان یک درمان ضد سرطان  شناخته شده است که رشد سرطان را با آسیب کمتری به سلول‌های طبیعی مهار می‌کند.
محققان موسسه ماکس پلانک برای اولین بار اثرات هم افزایی پلاسمای اتمسفری سرد(گازهای یونیزه شده) و شیمی درمانی را بر روی سلول های مهاجم تومور مغزی نشان داده‌اند.
محققان موسسه علوم فیزیکی Hefei، تحت آکادمی علوم چین دریافتند که درمان با CAP می‌تواند باعث ایجاد پیروپتوز شود، همچنین به نام مرگ سلولی آتشین شناخته می‌شود که توسط مولکول‌های التهاب ایجاد می‌شود.
هان وی، محقق اصلی این پژوهش گفت: به جای کاهش سرعت رشد و گسترش سرطان، روش پلاسما سلول‌های سرطانی را با سرعت بیشتری از سایر روش‌های پرتودرمانی از بین می‌برد.
مرگ آتشین سلول‌های سرطانی همچنین می‌تواند سیگنال زنگ خطر را ایجاد کند و به سیستم ایمنی بدن اجازه می‌دهد سلول‌های سرطانی را بشناسد و آنها را به عنوان مهاجمان از بین ببرد.
طبق گفته‌ها ، یافته جدید به تعمیق درک روش پلاسما کمک کرده و یک استراتژی جدید برای درمان ضد سرطان ارائه می‌دهد.

خواندن 29 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.