سه شنبه, 06 خرداد 1399 ساعت 09:29

کودکان مبتلا به سرطان در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به کووید -۱۹ نیستند

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

تحقیقات نشان داده است که کودکان مبتلا به سرطان در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به کووید-۱۹ قرار ندارند.
محققان MSK Kids در مرکز سرطان Memoria- Sloa- Kettering (MSK) دریافتند که کودکان مبتلا به سرطان در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به کووید-۱۹ قرار ندارند. این تحقیق جدید به سرپرستی دکتر اَندرو کانگ، پزشک عمومی، دکترای تخصصی، رئیس مرکز MSK Kids و همکارانش در مجله JAMA Oncology منتشر شد. MSK Kids یکی از بزرگ‌ترین برنامه‌های سرطان کودکان در ایالات‌متحده با جمعیتی از بیماران که شامل کودکان، نوجوانان و بزرگ‌سالان جوان مبتلا به سرطان و جمعیت کمی با بیماری‌های غیر آنکولوژیکی مانند نارسایی مغز استخوان و نقص ایمنی بدن است.
کودکان مبتلا به سرطان نسبت به سایر کودکان در برابر عفونت کووید-۱۹ یا عوارض ناشی از کووید-۱۹ بیشتر آسیب‌پذیر نیستند. از کودکان مبتلا به سرطان آلوده به کووید-۱۹، 95 درصد علائم خفیف داشتند و نیاز به بستری نداشتند. همچنین پزشکان این مرکز، کودکان مبتلا به سرطان و بدون علامت را آزمایش کردند و در مقایسه با تقریباً 15 درصد مراقبان بزرگ‌سال خود، تنها 2.5 درصد نتایج مثبت یافتند. تنها نیمی از کودکانی که مراقبین آن‌ها آزمایش کووید-۱۹ مثبت داشتن خودشان نیز کووید-۱۹ مثبت بودند. محققان همچنین با اکثریت قریب به‌اتفاق عفونت‌های کووید-۱۹ که در مردان اتفاق می‌افتد، روبرو شدند. این نتایج نشان می‌دهد که کودکان مبتلا به سرطان نسبت به سایر کودکان بیشتر به عفونت یا علائم ناشی از کووید-۱۹ حساس نیستند و کودکان منبع ناشناخته عفونت بدون علامت کووید-۱۹ نمی‌باشند.
از 10 مارس تا 12 آوریل 2020، محققان MSK Kids برنامه غربالگری و آزمایشی را برای کاهش خطر مرتبط با عفونت با کووید-۱۹ ایجاد کردند. بیماران به دلیل تماس با عفونت شناخته‌شده کووید-۱۹ یا به دلیل علائم بیماری کووید-۱۹ غربالگری شدند. محققان آزمایش کووید-۱۹ را بر روی کودکان و مراقبین بزرگ‌سال آن‌ها انجام دادند. از 178 کودک مبتلا به سرطان منحصربه‌فرد مورد آزمایش، میزان مثبت بودن کووید-۱۹ در کودکان دارای علائم 29.3 درصد بود، اما در کودکان بدون علامت 2.5 درصد بود. از 20 بیمار که آزمایش کووید-۱۹ مثبت داشتند، فقط 3 نفر زن بودند.
فقط یک بیمار مبتلا به بیماری کووید-۱۹ برای علائم مرتبط با کووید-۱۹ نیاز به مراقبت غیر بحرانی در بیمارستان داشت. سایر کودکان بیمار دارای علائم بیماری خفیف بوده و در خانه بیماری‌شان مدیریت شد. از 74 مراقب بزرگ‌سال آزمایش‌شده، 13 مراقب از 10 کودک بیمار کووید-۱۹ مثبت بودند که شامل 14.7 درصد آلودگی کووید-۱۹ در مراقبین بدون علامت بود. تنها نیمی از کودکان بیمار که مراقبینشان کووید-۱۹ مثبت داشتند خودشان نیز کووید-۱۹ مثبت بودند که نشانگر عفونت پایین در کودکان باوجود تماس نزدیک خانواده است. درحالی‌که جمعیت این مطالعه اندک است، اما داده‌ها تایید می‌کنند که عوارض کلی بیماری کووید-۱۹ در کودکان مبتلا به سرطان کم است و تنها 5 درصد نیاز به بستری برای علائم عفونت کووید-۱۹ دارند؛ و میزان عفونت کووید-۱۹ در کودکان بیمار بدون عارضه بسیار کم است.
دکتر اَندرو کانگ، نویسنده مربوطه در مورد این تحقیق گفت: «ما از این یافته‌های اخیر تشویق می‌شویم که بچه‌های مبتلا به سرطان با کووید-۱۹ بیشتر در معرض خطر نیستند و علائم آن‌ها نیز مانند کودکان سالم خفیف است». وی افزود: «این یافته‌ها به ما امکان می‌دهد تا با اقدامات محتاطانه و اقدامات حفاظتی استاندارد و بدون نگرانی شدید در مورد عوارض جانبی ناشی از عفونت کووید-۱۹، از روش درمانی مبتنی بر سرطان به نجات بیماران ادامه دهیم.»


منبع: روزنامه سپید

Memoria- Sloa- Kettering Center Center/ 13 می 2020
مترجم: شراره فرهی منش

 

 

خواندن 35 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 06 خرداد 1399 ساعت 09:29

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.