چهارشنبه, 07 اسفند 1398 ساعت 09:30

سلول‌های بنیادی در درمان بیماران صعب‌العلاج بسیار مؤثر است

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

ذخیره سلول‌های بنیادی موضوعی بسیار مهم برای مردم استان بوشهر است که در درمان بیماری‌های سرطانی و صعب‌العلاج مورداستفاده قرارمی‌گیرد.
«سعید کشمیری» در نشست با مدیرعامل شرکت فناوری بن یاخته‌های رویان با بیان اینکه  سلول‌های بنیادی در درمان بیماران صعب‌العلاج بسیار مؤثر است تصریح کرد: خون بند ناف از جمله رازهای آفرینش است که با یافته‌های علمی و آزمایشگاهی کشف شده که این ماده دیگر نه تنها دور ریختنی و زباله‌ای بیولوژیک نیست بلکه ذخیره‌ای گرانبها برای خانواده‌ها می باشد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه داد : خون بند ناف می‌تواند حتی تا نسل‌های بعدی، در درمان بیماری‌های سخت و صعب العلاجی چون سرطان‌ها، تالاسمی و… نیز بکار گرفته شود.
کشمیری به اهمیت و ارزش خون بند ناف اشاره کرد و افزود: اهمیت این ماده هنوز بخوبی در کشور و برای شهروندان تبیین نشده است و اکثر مردم از اهمیت خون بند ناف نوزادان در هنگام تولدشان آگاهی ندارند.
وی با تاکید بر اینکه باید در خصوص ذخیره سازی خون بند ناف فرهنگ سازی بیشتر در سطح جامعه صورت گیرد تصریح کرد: با افتتاح بانک سلول‌های بنیادی خون بند ناف در استان بوشهر مردم برای ذخیره سلول‌های بنیادی خون بند ناف از استان‌های همسایه بی‌نیاز شدند.
سعید کشمیری بیان کرد: با راه‌اندازی این بانک هزینه‌های نگهداری خون بند ناف متقاضیان در استان بوشهر کاهش چشمگیری خواهد داشت.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: ذخیره سلول‌های بنیادی موضوعی بسیار مهم برای مردم استان بوشهر است که در درمان بیماری‌های سرطانی و صعب‌العلاج مورداستفاده قرارمی‌گیرد.

خواندن 25 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.