شنبه, 03 اسفند 1398 ساعت 10:09

شناسایی ملکول های سرطانی به همت دانش پژوهان بیرجندی

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی گفت: پروژه شهید احمدی روشن وارد فاز مطالعاتی شناسایی ملکول های سرطانی شد.
دستجردی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی گفت: طرح  شناسایی ملکول های سرطان پستان  کشنده ترین سرطان دربین زنان  توسط نخبگان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند وارد فاز مطالعاتی و تحیقاتی شد.
او افزود: در این طرح بررسی هایی در سطح ملکول های سرطانی انجام می شود  و به دنبال این موضوع هستیم که در تومور سرطانی چه تغییراتی در سطح مولکولی ایجاد می شود و باعث رفتار تهاجمی سلول ها می شود.
دستجردی گفت: با تحلیل دقیقی که از تغییرات مولکولی ارائه  داده می شود مسیر های بیولوژیکی تغییریافته در سول را شناسایی می شود و این خود زمینه ای برای شناسایی مولکول های دارویی است.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه در این پروژه نیاز به دانش کامپیوتر هم است گفت: این طرح، نوعی پروژه ی بین رشته ای است و برای شناسایی مولکول و به پایان رساندن این طرح نیاز به تامل بین دانشجویان سه رشته ی دانشگاهی مختلف است.
دستجردی اظهار کرد: فاز اول این پروژه تحلیلی است و نه ماه به طول می‌انجامد. تاکنون سوالات پژوهشی تبیین شده است و تعدادی دانشجوی نخبه که برای این طرح انتخاب شده اند در حال مطالعه بر روی پروژه هستند.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: دستاوردهای عملیاتی این پروژه  شامل شناسایی رفتار تهاجمی مولکول های سرطانی و همچنین شناسایی این مولکول قابلیت های درمانی  دارد و میتواند پیشنهادی  برای شرکت های داروسازی باشد.

خواندن 30 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.