دوشنبه, 23 دی 1398 ساعت 09:41

آلودگی هوا عاملی موثر در ابتلا به تومورهای مغزی است

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

یک متخصص و جراح مغز و اعصاب گفت: آلودگی هوا می تواند در ابتلا به تومور مغزی نقش داشته باشد
محمد حسن احمدی گفت: ژنتیک ،سن، و اشعه‌ها، عوامل محیطی مثل آلودگی هوا هم می‌تواند یکی از علل مهم ابتلا به تومورهای مغزی باشد.
وی افزود: پس از سرطان خون، تومور مغزی وسیعترین نوع سرطان در میان کودکان است. تومور مغزی افزایش غیر طبیعی و گسترش سلولهایی به صورت توده ای در مغز است که بر اساس اینکه این سلولها به چه گونه در آزمایشگاه تشخیص داده شود به صورت خوش خیم یا بدخیم نامگذاری می شود .
احمدی اضافه کرد: دلیل اصلی تومورهای مغزی ناشناخته است ،ریسک فاکتورهای زیادی در این امر تاثیر گذار است.
یکی از این فاکتورها قرار گرفتن بلندمدت در معرض آلودگی هوا و ذرات معلق در هوای آلوده است که احتمال ابتلا به تومور مغزی را بالاتر برده و تحقیقات نشان داده بین آلودگی هوای ناشی خودروها و تومورهای مغزی بدخیم ارتباط مستقیم وجود دارد.
این متخصص و جراح مغز و اعصاب در مورد علائم فابتلا به تومورهای مغزی که نباید نادیده گرفته شوند، گفت: سردردهای مداوم به مدت چند روز متوالی، تشنج، ضعف‌های پیش‌رونده عضلات یا فلج های بدنی، مشکلات بینایی یا گفتاری و مشکلات حافظه یا تغییراتی دررفتار نباید نادیده گرفته شوند.
وی بیان کرد:بعضی عوامل مثل داشتن سبک زندگی سالم ،ورزش،رژیم غذای سالم،دوری از اشعه های مضرر،کمتر شدن وابستگی به گوشی های همراه و هوای سالم میتواند علاوه بر تاثیر در کم شدن احتمال تومور مغزی در سالم زندگی کردن به ما کمک کند.

خواندن 18 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.