چهارشنبه, 20 آذر 1398 ساعت 08:03

مقابله با سرطان با پیاز قرمز

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کلینیک امید تهران: به جای خریدن  پیاز سفید، نوع قرمز‌ آن را خریداری کنید، زیرا حاوی آنتی اکسیدان بیشتری است. فواید آن موجب کاهش کلسترول خون و ریسک حمله قلبی می شوند.

پیاز‌های قرمز نه تنها سطح کورستین بیشتری دارند، بلکه سرشار از آنتوسیانین هستند، رنگدانه گیاهی که توانایی مولکول‌های کورستین را برای پاکسازی و همچنین از بین بردن رادیکال‌های آزاد که نه تنها باعث بروز سرطان هستند بلکه بیماری‌هایی مانند دیابت، بیماری قلبی و دیگر موقعیت‌عارضه‌های مرتبط با التهاب را منجر می‌شوند، افزایش می‌دهد.
آنتوسیانین، رنگ‌ قرمز، آبی، بنفش و سیاه موجود در بسیاری از میوه‌ها و سبزیجات را ایجاد می‌کند. متخصصان مدت‌ها است که توصیه می‌کنند از میوه و سبزیجاتی که رنگ‌های مختلف و غلیظ دارند استفاده کنید، بنابراین جای تعجب نیست که پیاز‌های قرمز رنگ از پیاز‌های سفید خاصیت ضد سرطانی بیشتری دارند. با این حال برای اولین بار است که این فرضیه توسط آزمایش به اثبات می‌رسد. تحقیقات اخیر نشان داده بود که خوردن پیاز در از بین بردن سلول های سرطان سینه موثر است. گفته می شود پیاز ارتباط بین سلول های سرطانی را مختل و محیط را برای رشد آنها نامطلوب می کند، در نتیجه این سلول ها به مردن متمایل می شوند. گام بعدی محققان این است که نتایج این تحقیقات را روی انسان ها آزمایش کنند.


خواندن 170 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.