شنبه, 30 شهریور 1398 ساعت 10:33

ارائه دستاوردهای ایران در حوزه مبارزه با سرطان و رادیو داروها در حاشیه کنفرانس عمومی آژانس

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کلینیک امید تهران: دکتر شیبانی در ابتدای سخنان خود به روند توسعه و پیشرفت جمهوری اسلامی ایران در این حوزه در یک دهه گذاشته پرداخت و بر ضرورت استفاده و بهره مندی از پتانسیل های ملی و بین المللی برای رسیدن به هدف مبارزه و کنترل سرطان تاکید کرد.
 این استاد دانشگاه با اشاره به سابقه طولانی همکاری ایران با آژانس از سال 1959 و استفاده از فن آوری صلح آمیز هسته ای به ویژه در حوزه های درمانی، به خدمات گسترده ایران به بیماران در حوزه تولید دارو اشاره کرد و افزود: ایران طی ده سال گذشته، زیرساخت ها در حوزه تولید دستگاه های تشخیصی و درمانی را با کمک دولت، سمت ها و آژانس توسعه چشمگیری داده است.
وی با بیان اینکه ایران هم اکنون می تواند تمامی تقاضاهای داخلی در حوزه پرتو درمانی را تامین کند، افزود: جمهوری اسلامی همچنین یکی از کشورهای به رسمیت شناخته شده در عرصه تامین ایزوتوپ ها در این حوزه در سطح جهانی می باشد.
شیبانی با اعلام اینکه ایران در سال 2015 کمیته کنترل ملی سرطان را تاسیس کرده و از طریق این کمیته، سیاست ها و قوانین حوزه مبارزه با سرطان را به روز نموده، گفت: ذیل این کمیته، برنامه ملی کنترل سرطان تهیه و تدوین شده و از ظرفیت همه نهادها در این کمیته استفاده می شود.
وی همچنین با اعلام اینکه ایران اقدامات گسترده ای را از جمله در نوسازی آزمایشگاه و مراکز درمانی، تاسیس کارخانه های تولید دارو، و همچنین صادرات تولیدات به کشورهای نیازمند از جمله 18 کشور دنیا انجام داده، افزود: تمامی اقدامات ایران در تاسیسات و مراکز تولیدی و آزمایشگاه، بر اساس استانداردهای تخصصی آژانس می باشد.

خواندن 56 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.