چهارشنبه, 27 شهریور 1398 ساعت 08:53

طرح غربالگری سرطان پستان در بهارستان درحال اجرا می باشد

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کلینیک امید تهران: طرح غربالگری سرطان پستان به جهت بیماریابی و ارائه خدمات درمانی به شهروندان در شهرستان بهارستان درحال اجرا می باشد.
سرطان پستان یکی از سرطان‌های شایع در بین بانوان می باشد که باعث رشد غده‌های سرطان در داخل پستان و در برخی موارد به قطع عضو و گاهاً سبب مرگ بیمار می شود که بنابر همین دلایل رسیدگی به این نوع از سرطان به ویژه در مناطق محرومی نظیر شهرستان بهارستان جزو نیازهای شهروندان به شمار می رود.
از این رو طرح غربالگری سرطان پستان در بین زنان ۳۰ تا ۷۰ ساله شهرستان بهارستان توسط فرمانداری شهرستان و با همکاری و نظارت شبکه بهداشت و درمان بهارستان در نقاط مختلف شهرها و روستای این منطقه درحال اجرا می باشد.
بنابر این گزارش، در طول اجرای این طرح تاکنون بالغ بر ۴۵۴۱ نفر از زنان مناطق کم‌برخوردار و حاشیه نشین شهرستان بهارستان تحت غربالگری سرطان پستان قرار گرفته‌اند و برای ۲۵۰ نفر از افراد مشکوک به منظور بررسی‌های تکمیلی، سونوگرافی و ماموگرافی انجام شد.
گفتنی است که در این طرح، غربالگری سرطان پستان برای بانوان بالای ۳۰ سال تحت پوشش ادارات بهزیستی و کمیته امداد بهارستان و همچنین زنان ساکن منطقه کم‌برخوردارتر شهرستان، با هدف بیماریابی به منظور تشخیص نهایی در این گروه سنی پیش بینی گردیده است.
باید توجه داشت که انجام معاینه توسط ماما از جمله روش‌های اصلی غربالگری سرطان پستان به شمار می رود و در طول اجرای این طرح تعداد سه مورد سرطان پستان کشف گردید که در راستای اجرای مراحل درمانی درحال پیگیری می باشند.
درپایان لازم به ذکر است که بدون شک ادامه اجرای طرح غربالگری سرطان پستان در شهرستان بهارستان به کشف موارد مبتلا به سرطان بیشتر خواهد انجامید که ممکن است در صورت عدم اجرای طرح مذکور بیمار تا زمان ورود بیماری به مراحل پیشرفته از سرطان خود مطلع نشود.

خواندن 42 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.