چهارشنبه, 23 مرداد 1398 ساعت 09:21

ابتلا به سرطان ریشه در سبک نامناسب تغذیه دارند

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کلینیک امید تهران: مدیر اداره نظارت بر مواد غذایی معاونت غذا و دارو اراک، با اشاره به اهمیت تغذیه مناسب گفت: مطالعات نشان می‌دهد که عامل بسیاری از مرگ‌ و میرها و بیماری‌های مختلف از جمله سکته‌های قلبی عروقی، سرطان‌ها، دیابت و ... ریشه در تغذیه فرد دارد.
 دکتر رضا تاجیک مدیر اداره نظارت بر مواد غذایی معاونت غذا و دارو بیان کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر تکنولوژی و زندگی ماشینی روز به روز در حال پیشرفت است، فعالیت فیزیکی کمتر شده و پیامد آن چاقی و اضافه وزن است که خود منشا بسیاری از مشکلات جسمی است.
وی با تاکید بر اینکه با رعایت یک رژیم غذایی سالم می‌توان رمز اساسی سلامت بدن را به دست آورد، گفت: تغذیه نامناسب باعث از دست رفتن قوای جسمی و روانی در انسان خواهد شد. رعایت برنامه غذایی خوب و متعادل می‌تواند طول عمر انسان را افزایش دهد و بر شادابی افراد نیز تاثیر بگذارد.
مدیر اداره نظارت بر مواد غذایی و آرایش بهداشتی افزود: شایع‌ترین علت ضعف سیستم ایمنی، سوء تغذیه است که ممکن است ناشی از کمبود پروتئین‌ها و املاح و انرژی باشد و یا در اثر افزایش دریافت انرژی منجر به چاقی شود.
دکتر تاجیک بیان کرد: ارتباط پر خوری و چاقی با سکته‌های قلبی وعروقی، دیابت، سرطان‌ها، بیماری‌های مفصلی مثل آرتروز و غیره کاملا اثبات شده و نگرانی دست‌اندرکاران سلامت جوامع امروز، بیماری‌های غیر واگیر هستند که اکثریت قریب به اتفاق آنها با عادت‌های غذایی مرتبط هستند.
وی گفت: برای پیشگیری از سرطان‌‌ها، سکته‌های قلبی عروقی، دیابت و افزایش طول عمر، تغذیه مناسب در دستور کار نظام‌های سلامت کشورها قرار گرفته است.

خواندن 45 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.